Zlew z naturalnego kamienia

 

W marketach budowlanych, w dziale kuchennym, znajdziemy różne rodzaje zlewów. Najczęściej wykonane są z metalu, ale nie brakuje ofert dla bardziej wymagających klientów, czyli zlewów z kamienia naturalnego. Produkcją granitowych, eleganckich zlewów, zajmują się zwykle specjalistyczne przedsiębiorstwa, specjalizujące się w obróbce kamienia. Technologia wyrobów kamiennych różni się zasadniczo od metalowych.

Zlewy granitowe na zamówienie

zlewozmywak kamiennyDo produkcji zlewów kamiennych, stosuje się zwykle granit. To kamień o wszechstronnym zastosowaniu, na terenie kraju wydobywany głównie w dolnośląskich kamieniołomach ale też importowany. Zlewozmywak kamienny odznacza się niezwykłą trwałością i elegancją. Nie można go podziurawić, jest bardzo odporny na temperatury i zmiany z gorącej na zimną. To ma duże znaczenie podczas gotowania, gdy do zlewu trafiają na przemian zimna i ciepła woda. Niewątpliwą zaletą zlewów kamiennych jest ich naturalna kolorystyka. Granity dostępne są w odcieniach szarości, ciemnogranatowych, czarnych i białawych, grafitowych. Jednym słowem dobór do stylu kuchni i mieszkania jest duży. Jeśli chodzi o kształty, tu mamy do dyspozycji większość dostępnych i preferowanych w zabudowie kuchennej: jednokomorowe kwadratowe, prostokątne, okrągłe, narożne, dwukomorowe i półtora komorowe. Wiele firm dopasowuje kształt zlewu do zabudowy. Standardowe, kamienne zlewozmywaki można umieścić także w wyspie kuchennej.

Wyposażenie eleganckiej kuchni opiera się na wysokiej jakości materiałach: naturalnym drewnie i kamieniu. Granitowy zlewozmywak odznacza się niezwykłą trwałością i piękną estetyką. To wyrób na lata i dla klientów, którzy cenią sobie piękne oraz użyteczne, praktyczne otoczenie. Kształty kamiennych zlewów są podobne jak tych tradycyjnych.