Jak wygląda terapia dla par?

W czasach, gdy rozwody są coraz popularniejsze, nie budzą już kontrowersji i coraz łatwiej je dostać, i rozstań jest więcej. Niestety wiele par decyduje się na rozstania nie próbując walczyć o swój związek, nie wiedząc, że terapia dla par może być niezwykle skuteczna i może uratować związek, który zmaga się z tymczasowymi problemami.

Więcej o terapii dla par

terapia dla par poznańJak już zostało wspomniane, terapia dla par może być naprawdę skuteczna i nie warto kończyć wieloletniego związku bez próby rozwiązania swoich problemów i odnowienia relacji. A jak wygląda taka terapia dla par? Przeprowadza się ją wyłącznie tylko indywidualnie (para i terapeuta) czy może istnieją także grupowe terapie? Po pierwsze głównym celem terapii jest komunikacja, której brak w związku często jest powodem wielu nieporozumień. Poza tym, terapeuta pomoże nam zrozumieć nasze ewentualne problemy a także potrzeby, które nie są spełniane przez drugą osobę związku. Mówienie nie tylko o problemach lecz także o swoich oczekiwaniach w stosunku do drugiej osoby jest bardzo ważne, ponieważ ciągłe czekanie na to, że ktoś domyśli się czego pragniemy nie jest dobrym pomysłem. Sami z siebie jednak często boimy mówić się o tym czego chcemy, zwłaszcza jeśli mamy introwertyczną naturę. Jeśli interesuje nas terapia dla par Poznań to miasto, w którym można znaleźć wiele rekomendowanych klinik terapeutycznych.

Nie warto kończyć wieloletnich związków bez podjęcia próby ich uratowania, zwłaszcza, że po pewnym czasie szalona miłość powoli wygasa i pozostaje przyzwyczajenie. W takich momentach, by związek mógł przetrwać musimy po prostu darzyć partnera zaufaniem, dzielić pasje, lubić przebywać w czyimś towarzystwie. Terapia dla par może natomiast pomóc nam rozwiązać poważniejsze problemy.