Zegarki z drewna dla mężczyzny

Od lat zastosowanie drewna w produkcji biżuterii jest uznawane za estetyczne wykończenie. Bardzo popularne są zegarki z drewna głównie dlatego, że są niepowtarzalne oraz nieszablonowe z powodu zastosowania tego materiału. Są one idealnym dopełnieniem męskiej stylizacji – można je łatwo dopasować do noszonego w danej chwili ubioru. Oprócz podstawowej funkcji, czyli bezbłędnego wskazywania godziny posiadają wiele innych zalet.

Wybór drewnianego zegarka dla mężczyzny

klasyczne drewniane zegarki męskieIch wybór na rynku jest ogromny, a producenci przedstawiają szeroką ofertę tego produktu. Klasyczne drewniane zegarki męskie są niezwykle eleganckie i rzucają się w oko. Oprócz tego charakteryzują się one dobrą wytrzymałością, ponieważ drewno, z którego są wykonane podlega surowej selekcji. Tylko wysokogatunkowy materiał zapewnia trwałość produktu, dlatego wszelkie wychwytywane wady są od razu eliminowane. Do wyrobu tego produktu wybiera się drewno, które charakteryzuje się wysoką porowatością oraz higroskopijnością – miedzy innymi jest to drewno sandałowe, bambusowe, hebanowe, akacjowe lub klonowe. Zegarki z nich stworzone są bardzo trwałe, a niektóre gatunki cechują się swoją wytrzymałością na wilgoć. Na fali panujących trendów wybór takiego modelu jest bardzo ekologiczny. Ekologia to nie tylko nauka o ochronie środowiska, ale również styl życia, który opiera się na niwelowaniu czynników negatywnie wpływających na planetę. Dużą ich zaletą jest to, że pasują zarówno do garnituru lub sportowego dresu – można go założyć na oficjalne spotkanie biznesowe, kolację z ukochaną, podczas ćwiczeń na siłowni lub na spacer do parku z psem. W łatwy sposób można go zestawić z inną biżuterią, która wykonana jest z metalu. Są one praktyczne, wygodne i przede wszystkim lekkie, są więc bardzo wygodne podczas codziennego użytkowania. Nie obciążają nadgarstka oraz ramienia, nawet jeżeli nasz wybór padnie na duży model. Podczas słonecznych dni, kiedy drewniany zegarek wystawiony jest na działanie promieni UV, nie nagrzewa się on tak szybko jak inne typy zegarków. Dla wielu ważną informacją jest również to, że materiał drewniany nie uczula oraz nie podrażnia skóry.

Wygląd takiego zegarka jest na prawdę wyjątkowy. Jest on tworzony z dbałością o każdy szczegół przez co prezentuje się bardzo elegancko i szykownie. Odpowiednio wyselekcjonowane drewno, poddane odpowiedniemu przygotowaniu daje gwarancję najwyższej jakości i dużej trwałości zegarka. Dla mężczyzn dużym atutem jest to, że zegarek jest praktyczny i wygodny, przez co mogą je nosić przez cały dzień bez ryzyka podrażnień czy uszkodzeń naskórka.