Zabiegi wyszczuplające brzuch

Nadmierne kilogramy są często powodem wielu kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Osoby, które marzą o szczupłej sylwetce, często decydują się na różnego rodzaju diety, stosują ćwiczenia, które mają pomóc im osiągnąć zamierzone cele. Niestety często efekty są niezadowalające, co powoduje obniżoną samoocenę. W takich sytuacjach warto zdecydować się na zabiegi wyszczuplające, które w połączeniu z odpowiednią dietą oraz regularną aktywnością fizyczną przynoszą pożądane rezultaty.

Metody pozbywające się tkanki tłuszczowej z brzucha

wyszczuplanie brzucha w łodziPanie, które zmagają się z nadmierną tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, mogą skorzystać z różnorodnych metod, które skutecznie pozbywają się tego problemu. Zabiegi takie są oferowane w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki nim można pozbyć się nieestetycznych fałd tłuszczu na brzuchu. Redukcja tkanki tłuszczowej jest skuteczna i bezpieczna, jednak zabieg musi wykonywać doświadczony specjalista. Pacjenci mogą zdecydować się na zabiegi małoinwazyjne, takie jak mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna, zabieg HIFU i liposukcja. W dobry gabinetach oferowane jest profesjonalne wyszczuplanie brzucha w Łodzi. Mezoterapia igłowa polega na podskórnym podaniu specjalistycznych substancji, które skutecznie rozpuszczają tłuszcz. Jest on wchłaniany i metabolizowany przez organizm. W preparatach znaleźć można różne składniki, które odpowiadają za transport kwasów tłuszczowych, przyspieszają metabolizm, rozkładają trójglicerydy na cząsteczki glicerolu i wolne kwasy tłuszczowe. Biorą udział w rozbijaniu komórek tłuszczowych. Tego typu zabiegi dają widoczne rezultaty, są bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentów. Dzięki tej metodzie może także skutecznie pozbyć się cellulitu, poprawić jędrność i elastyczność skóry.

Do innych metod należy lipoliza iniekcyjna, która polega na wstrzyknięciu substancji, które pobudzają rozpad komórek tłuszczowych. Powodują kontrolowany miejscowy stan zapalny, to ustępuje po kilku dniach. Metoda ta jest wyjątkowo skuteczna, wskazaniem do jej wykonania jest nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, ale także w okolicach karku i na udach. Przyczynia się do modelowania sylwetki, działa wyszczuplająco i odmładzająco. Dzięki niej może skutecznie zredukować nieestetyczne fałdy, które pojawiają się na różnych częściach ciała.