Z autem zwiedzanie jest o wiele prostsze

Od urodzenia mieszkam w Gdańsku. Całe swoje życie spędziłam na pomorzu. Z jednej strony fajnie, bo wiadomo mam pod nosem morze, ale z drugiej strony dla mnie, jako osoby, która ma to codziennie, to żadna atrakcja. Nigdy na przykład nie byłam na południu kraju, bo jednak ta odległość zawsze była uciążliwa. To jednak kawał drogi. Ale teraz postanowiłam wreszcie odwiedzić miejsce w Polsce, które zawsze chciałam – Kraków.

Samochodem przez Kraków

wypożyczalnia samochodów krakówNamówiłam swoją przyjaciółkę, abyśmy wybrały się wreszcie do Krakowa. Nigdy tam nie byłyśmy, a obie zawsze chciałyśmy. Nie ma co ukrywać. Kraków, to przepiękne miasto z tradycjami, które koniecznie musiałam zobaczyć na własne oczy. Zaczęłyśmy już wszystko planować. Stwierdziłyśmy, że nie ma co tłuc się taki kawał drogi autem, czy pociągiem. Znalazłyśmy bilety na samolot z Gdańska do Krakowa w śmiesznych kwotach. Długo się nie zastanawiałyśmy i kupiłyśmy. Druga sprawa, to już zaplanowanie tam pobytu. Chciałyśmy pozwiedzać Kraków, ale nie marnować czasu na tamtejsze MPK. Tam zawsze jest ścisk, mało miejsca, a dużo ludzi. Wpadłyśmy na inny pomysł. Wypożyczalnia samochodów Kraków ma naprawdę szeroki wachlarz możliwości do zaproponowania. Obie mamy prawo jazdy, więc nie będzie problemu, a samochodem, to jednak zawsze dużo wygodniej i nie będziemy tracić czasu na szukanie odpowiednich przystanków. Tak włączymy nawigacje w telefonie i trafimy wszędzie bez problemu. Obie natomiast byłyśmy mile zaskoczone taką wypożyczalnią. Mogłyśmy wybrać markę i model samochodu, jakim chcemy się poruszać. Wszystko było jasne i przejrzyste. Umowa była skonstruowana bardzo prosto, więc nawet takie laiki, jak my nie potrzebują pomocy, aby ją zrozumieć. Samochody są regularnie sprawdzane pod kątem technicznym, myte, sprzątane. Jednym słowem są bardzo zadbane i wszystko jest na wysokim standardzie. 

Nasza wycieczka do Krakowa była naprawdę bardzo udana. Wszystko udało nam się zrealizować zgodnie z planem i to bez jednego poślizgu. Zobaczyłyśmy wszystko co chciałyśmy, a ja utwierdziłam się w przekonaniu, że Kraków jest piękny. Muszę jednak przyznać, że plan udało nam się zrealizować właśnie ze względu na to, że miałyśmy samochód. Bez niego nie byłoby tak łatwo i na pewno nie zobaczyłybyśmy niektórych z miejsc.