Wytrzymałe odbojniki do mebli

Każde wnętrze mieszkalne oraz użytkowe, wyposażane zostaje w meble, pełniące funkcje bezpiecznego przechowywania rzeczy prywatnych użytkowników lokali. Szafki i szuflady znajdują zastosowanie zarówno w garderobach, jak również pomieszczeniach kuchennych i łazienkowych. Ważne jest, aby codzienne korzystanie z mebli nie powodowało żadnych uszkodzeń.

Samoprzylepne odbojniki ochronne

silikonowe odbojniki samoprzylepneCodzienne, kilkukrotne otwieranie oraz zamykanie szafek i szuflad, może powodować uderzenie drzwiczek lub uchwytu o ścianę, jak również o sąsiadującą szafkę, w zależności od tego, w jakiej konfiguracji zostały one zaprojektowane, oraz ile faktycznie szafek zostało zastosowanych w jednej meblościance. Wielokrotne uderzanie uchwytu szafki o ścianę, może powodować uszkodzenia wymagające renowacji ściany. Dlatego też wówczas, gdy ściana lub szafka znajdująca się w miejscu narażonym na uszkodzenia, swoje zastosowanie znajdują specjalnie wykonane silikonowe odbojniki samoprzylepne, amortyzujące każde uderzenie oraz redukujące ryzyko uszkodzeń. Rozwiązania tego rodzaju, doskonale zabezpieczają każdą powierzchnię, która może zostać uszkodzona poprzez nieumyślne uderzenie szafką oraz uchwytem, dlatego też artykuły tego rodzaju, znajdują coraz częstsze zastosowanie i uznanie. Silikonowe odbojniki mogą zostać przymocowane na każdej równej powierzchni, a dzięki powłoce samoprzylepnej, do ich montażu nie jest wymagane zastosowanie kleju.

Wytrzymałe odbojniki charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, lecz także w żaden sposób nie psują estetyki wizualnej pomieszczenia. Są one całkowicie przezroczyste, dlatego też przyjmują kolorystykę powierzchni, na której zostaną one przyklejone. Warto zwrócić uwagę na miejsce narażone na uszkodzenia, poprzez uderzanie uchwytu szafki, oraz zastosować specjalny odbojnik.