Wysokiej jakości herbaty

 

Uwielbiam herbatę. Jest to mój narkotyk, ale jednocześnie picie herbaty to dla mnie swoisty rytuał. Staram się zawsze mieć spokój, kiedy mam zamiar podelektować się filiżanką pysznej, dobrej jakości herbaty. Myślę, że taki nałóg nie jest zły, bywają gorsze, a herbata ma przecież dobroczynne dla zdrowia właściwości, wiec picie jej (oczywiście z umiarem), wyjdzie mi tylko na dobre. Herbata to dla mnie jest zawsze najbardziej trafiony prezent.

Duży wybór herbat liściastych

zielone herbaty liściasteSzczególnie lubię pić herbatę zieloną, które należy chyba do herbat najzdrowszych. Uwielbiam jej delikatny, lekko cierpki smak, który pasuje do wszystkiego. Poza tym lubię także w niej to, ze jest dobra dla mojego zdrowia, zawiera antyoksydanty, poza tym delikatnie mnie pobudza i dodaje energii do działania. Poranek bez filiżanki zielonej herbaty to dla mnie poranek stracony. Staram się pić wyłącznie herbaty liściaste, uważam, ze herbaty ekspresowe są o wiele gorszej jakości, są tam wrzucane jakieś gorsze listku czy ogonki, prawdziwa dobra herbata to herbata liściasta. Dlatego zawsze kupuję zielone herbaty liściaste w dobrych sklepach z herbatami. Mam swój ulubiony sklep, w którym miły pan sprzedawca zawsze doradzi mi jakąś pyszną herbatkę. Lubię próbować nowych gatunków herbat zielonych, chociaż mam również swoje ulubione. Lubię pić także herbaty zielone aromatyzowane, z dodatkiem płatków kwiatów, owoców czy aromatów. Dlatego w domu mam zawsze dość duży asortyment różnych herbat, aby wybrać odpowiednią herbatę w zależności od okazji i nastroju. Mam również całkiem sporo różnych artykułów do zaparzania herbat, począwszy od zaparzaczy do kubka, kończąc na dużym zaparzaczy tłokowym, którego używam szczególnie wtedy, gdy przyjmuję gości. Uważam, że świat bez herbaty byłby światem strasznie ubogim, zupełnie bez smaku, dlatego ciesze się, ze obecnie mamy ich tak duży wybór.

Zielone herbaty są pite prze bardzo wielu ludzi w Polsce i na świecie. Już od dłuższego czasu picie zielonej herbaty jest modne, wszędzie słyszy się o jej dobroczynnych właściwościach,  a poza tym cechuje ją o wiele bardziej delikatny smak, niż herbaty czarnej, Warto jest włączyć herbatę zieloną do swej codziennej diety. Należy przy tym pamiętać, że najlepsza jest herbata liściasta.