Wykorzystanie drogowych taśm bitumicznych

Remonty ulic i dróg bywają problematyczne nie tylko dla uczestników ruchu, lecz także i dla pracujących przy nich robotników. Jedną z bardziej uciążliwych kwestii jest to, w jaki sposób odpowiednio zakryć szczeliny powstałe w miejscach, gdzie nawierzchnia jezdni łączy się z innymi elementami, takimi jak krawężnik czy kratka ściekowa. Większość firm budowlanych wykorzystuje do tego celu specjalistyczną taśmę.

Cechy taśmy bitumicznej

taśma bitumiczna drogowaPrzede wszystkim warto zwrócić uwagę na niewątpliwą zaletę tego artykułu, jaką jest jego samoprzylepność. Dzięki temu montaż taśmy jest niezwykle prosty i wygodny, a co za tym idzie przebiega bardzo szybko. Taśma bitumiczna drogowa używana jest do ochrony krawędzi asfaltowych, zwłaszcza tych sąsiadujących ze studzienkami kanalizacyjnymi oraz krawężnikami i zabezpieczania struktury przed przedostawaniem się wody pod jej powierzchnię. Na rynku oferowana jest w wielu wariantach, zróżnicowanych pod względem szerokości, długości oraz grubości. Jej istotnymi cechami są wysoka wytrzymałość oraz elastyczność, a także odporność na warunki atmosferyczne – nawet te skrajne. Dla optymalnej trwałości, trzeba ją przyklejać do podłoża oczyszczonego z wszelkich zabrudzeń, a także zagruntowanego. Taśmę bitumiczną można otrzymać w sklepach i hurtowniach specjalistycznych, oferujących również pozostałe akcesoria niezbędne do przeprowadzania prac drogowych.

Z całą pewnością akcesorium jakim jest taśma bitumiczna jest niezwykle przydatnym – a czasami niezbędnym – artykułem wykorzystywanym podczas różnego typu robót drogowych, a zwłaszcza wylewania świeżej warstwy asfaltu. Dzięki niej nowo wykonana nawierzchnia wygląda estetycznie, a chropowate krawędzie są skutecznie zakryte i zabezpieczone przed czynnikami niszczącymi.