Właściwości magiczne agatu

 

Od czasów prehistorycznych wierzono, iż kamienie szlachetne mają właściwości medyczne dla człowieka. Jednak przez wieki ciężko było nam określać prawidłowe wartości takich kamieni. Dzisiaj wiemy, iż jest ich bardzo dużo, a jednym z ciekawszych i bardziej znanych jest agat. To kamień, z którego tworzy się różne elementy biżuteryjne jak kolczyki, bransoletki oraz wisiorki. Taki talizman spisze się osobom, które chcą wpłynąć na swój organizm w sposób nieinwazyjny.

Agat, który zaspokaja pragnienie

bransoletki z agatuWierzenia na przestrzeni wieków uległy znacznym zmianom, jednak w dalszym ciągu interesują nas kamienie, które wykazują ciekawe właściwości. Obecnie wielu z nas zapewne kojarzy agat, który kojarzony jest w szerokim zasobem kolorystycznym i delikatnością. To jednak nie jedyne cechy bransoletki z agatu, wisiorka czy kolczyków, ponieważ ma on o wiele więcej cech charakterystycznych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, iż ogólnie agat jest kamieniem mającym na celu zaspokojenie pragnienia, dlatego w wielu kulturach miska do wody wyżłobiona jest z tego materiału. Chroni także przed gorączką. Warto jednak zauważyć, że w zależności od koloru może nieco różnić się mocą. To kamień, dzięki któremu któremu powiększy się nasza siła fizyczna, jak i psychiczna. Dodatkowo często polecany jest uczniom oraz artystom, gdyż ma za zadanie pobudzać kreatywność oraz intelekt. Mówi się również, że to talizman ochronny, który szczególnie sprzyja dzieciom, dlatego kiedyś maluchy chodziły z takimi wisiorkami na co dzień. Agat bardzo często kojarzy się także ze stabilizacją emocji, które mogą być rozchwiane przez codzienne sytuacje. Dzięki niemu ochronimy swój umysł przed nadmiernym stresem. Warto jednak pamiętać, iż kamień ten może dać nam poczucie bezpieczeństwa, jednak nigdy nie zapominajmy jak ważne są nasze własne decyzje.

Jeśli chcemy mieć w swoim posiadaniu piękny i niepowtarzalny kamień powinniśmy zdecydować się na agat. Ma on intrygujące moce zdrowotne dla naszego ciała oraz ducha, w które wierzono już w czasach prehistorycznych. Mimo to wiele z nich w dalszym ciągu jest dla nas istotnych, ponieważ wspierają nasz stan psychiczny. Agat sam w sobie będzie dla nas cudownym dodatkiem biżuteryjnym, po który będziemy chętnie sięgać codziennie.

Więcej o bransoletkach https://mogusto.pl/