Wirtualne biuro dla działających mobilnie

Nie każda firma potrzebuje do prowadzenia swojej działalności biura. Biura w sensie fizycznie istniejącego pomieszczenia, w którym prowadzi się działalność gospodarczą. Wielu przedsiębiorców oraz pracowników firm działa dzisiaj całkowicie mobilnie. Natomiast do założenia firmy potrzebny jest adres siedziby, w której będzie ona formalnie prowadzona. Dla samego adresu można wynająć wirtualne biuro, które kosztuje o wiele mniej niż fizycznie istniejąca lokalizacja.

Jak skorzystać z wirtualnego biura?

wirtualne biuro gdańskBiuro, które istnieje tylko wirtualnie to nic innego jak prawo do posługiwania się adresem w udostępnionej nam lokalizacji. Bardzo często pod takim adresem mieści się rzeczywiście biuro, które obsługuje wszystkie firmy korzystające z danej lokalizacji wirtualnie. To może się wydawać trochę skomplikowane, ale sama idea wirtualnych biur jest bardzo prosta. Załóżmy, że zakładamy swoją firmę, która będzie prowadziła tylko i wyłącznie mobilną działalność. Wówczas wynajmujemy wirtualne biuro za niewielką opłatą. Cena, jaką trzeba zapłacić za wirtualne biuro Gdańsk to bardzo często mniej niż sto złotych na miesiąc. W ramach tej kwoty zyskujemy prawo do podawania takiego adresu, jako adresu siedziby zakładanej firmy. Można też skorzystać z usługi obsługi interesantów. Gdyby ktoś zdecydował się zadzwonić do naszego biura lub odwiedzić firmę osobiście to można zlecić również obsługę takich klientów. To dodatkowe koszty, ale również niewielkie. Wtedy jednak mamy podwójną korzyść, bo mamy oficjalne biuro, które na dodatek fizycznie istnieje. Pomimo, że nie jest ono w rzeczywistości miejscem prowadzenia przez nas działalności. W praktyce jest to bardzo proste. Po prostu korzystamy z adresu, którego używamy jako miejsca prowadzenia przez nas firmy. Adresu używamy tylko i wyłącznie dla koniecznych przy prowadzeniu firmy formalności.

Wynajęcie takiego biura to tylko kwestia znalezienia w internecie odpowiedniej oferty. W dobie internetu zajmuje to kilka minut. Następnie wystarczy podpisać umowę przedwstępną i już można podawać adres wirtualnego biura przy formalnościach związanych z zakładaniem firmy. Po założeniu działalności podpisuje się właściwą umowę. Na wszelkie opłaty, które ponosimy z tytułu najmu otrzymujemy faktury, które potem możemy wliczać w koszty prowadzonej działalności.