Trening uważności dla każdego

Coraz częściej decydujemy się na podjęcie kroku w stronę polepszenia jakości naszego życia. Chętniej zmieniamy pracę, realizujemy swoje marzenia i wyjeżdżamy na wakacje. W natłoku tych spraw ważne jest, aby zatrzymać się na chwilę i po prostu przestać zastanawiać. Trening uważności pozwala oczyścić umysł i rozwinąć skrzydła.

Terapie uważności dla zestresowanych

mindfulness terapiaMindfunless to bardzo popularna ostatnimi czasy terapia, która pomaga nam zrozumieć swoje myśli, emocje i kierujące nami zachowania. Mindfunless terapia pozwala nam uczyć się akceptacji siebie, pod każdym względem. Medytując, poznajemy nie tylko swój umysł, ale także ciało. Oddając się treningowi uważności, zaczynamy skupiać się na emocjach, które wcześniej były dla nas niezrozumiałe. Odkrywamy je na nowo, poznajemy i mamy możliwość je zaakceptować. Zarówno złość, smutek, jak i radość są w naszym życiu potrzebne. Wyrażając złość, zaznaczamy granice, które często są przez innych przekraczane. Niestety wielu z nas uważa złość na „złą emocję”, co nie jest prawdą. Nie ma złych emocji, każda jest dobra! Należy je jednak wyrażać w sposób konstruktywny i adekwatny do sytuacji, by nie ranić innych, ale także siebie. Terapia uważności pozwala nam zagłębić się w nasze wnętrze, a także zwrócić uwagę na elementy naszego otoczenia, które wcześniej nie były dla nas istotne. Uczymy się dostrzegać swoje odruchy, zachowania, a dzięki temu możemy je zmienić. Mindfulness terapia pomaga przezwyciężyć lęk i obawy przed tym, co tu i teraz. Praktykowanie uważności pozwala uniknąć złego samopoczucia, ataków paniki, a także stanów depresyjnych. Skupiając się na sobie i dając sobie uwagę, możemy przezwyciężyć nawet nasze największe problemy. Bardzo ważnym elementem terapii mindfulness jest okazanie sobie życzliwości i zaakceptowanie siebie takiego, jakim się jest w rzeczywistości. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych kompleksów i zmartwień. Racjonalne podejście do swojej osobowości daje nam mnogość rozwiązań jak przełamać dokuczające nam schematy.

Warto zatrzymać się w miejscu, by dostrzec to, co nas otacza. Dzięki temu jesteśmy bardziej świadomi, pewni i gotowi do podejmowania wyzwań. Osoby, które medytują, często cieszą się życiem bez stresu, który dotyka każdego z nas. Mindfunless otwiera drogę do lepszego, spokojniejszego życia.