Szybkie badanie wariografem

Oszustwo jest czymś czego nikt z nas nie chce doświadczyć ze strony innych osób, ale a to sami często się nim posługujemy. Prawda jest taka, że każdy z nas kłamie, ponieważ jest to w pewnych sytuacjach nasz mechanizm obronny. Uczymy się tego już od najmłodszych lat pomimo, że rodzice nam mówią, że nie wolno oszukiwać.

Na czym polega badania wariograficzne?

bezproblemowe badania wariografemKłamać może każdy, ale nie każdy potrafi to robić dobrze. Tu liczą się umiejętności, ale także szeroka wiedza na temat psychologi, ludzkich zachowań i niewerbalnej mowy ciała, która często zdradza osobę mówiącą nieprawdę. Oszustwo najlepiej widać na małych dzieciach, które nie znają jeszcze mechanizmów zachodzących w trakcie oszukiwania i dlatego ich zachowanie jest oczywiste. Przeważnie zasłaniają usta, oczy, spuszczają głowę czy uciekają wzrokiem od rozmówcy. Dorośli już nie popełniają takich błędów, ale za to zdradzają ich sygnały wysyłane przez ciało. Im kłamca jest bardziej świadomy swojego ciała i procesów w nim zachodzących, tym wprawniej może manipulować i oszukiwać, ale na pewno się ukryje przed wariografem, który jest wyjątkowo skuteczny w wykrywaniu kłamstwa. Bezproblemowe badania wariografem są wykonywane na zlecenie sądu, korporacji czy prywatnej osoby. Każdy z nas może się mu poddać, wystarczy dokonać wpłaty w wysokości około tysiąca – tysiąca dwustu złotych i wyznaczyć termin. Wariograf jest urządzeniem, które rejestruje reakcje fizjologiczne organizmu, takie jak nadmierne pocenie czy przyśpieszone bicie serca, pod wpływem bodźców zewnętrznych. W trakcie badania poligraficznego osoba testowana jest podłączona specjalnymi czujnikami do wariografu i odpowiada na zadawane pytania tylko w formie „tak” lub „nie”. Po skończonym teście, certyfikowany tester dokonuje wnikliwej analizy i interpretacji otrzymanych wyników.

Każdego roku badaniu poligraficznemu poddaje się nawet kilkanaście tysięcy ludzi. Przeważnie są oni kierowani przez sąd, ale jest też sporo par czy małżeństw pragnących sprawdzić swoją wierność. Popularność tego badania głównie wynika z jego skuteczności, która jest oceniana na poziomie około dziewięćdziesięciu pięciu procent. Oczywiście ma na to wpływ właściwy sposób przeprowadzenia badani, który gwarantuje Instytut Badań Wariograficznych.