Szkolenie z udzielania pomocy medycznej dla firm

Umiejętność prawidłowego wykonania sztucznego oddychania połączonego z masażem serca dla wielu osób jest czymś całkowicie obcym. Świadomość tego, co powinno się wykonać w przypadku bycia świadkiem wypadku lub zasłabnięcia osoby z naszego otoczenia jest nieco lepsza, ale większość osób paraliżuje myśl, że to oni mieliby być tymi, którzy muszą pomóc.

Szkolenia dla pracowników z udzielania pierwszej pomocy

szkolenia z pierwszej pomocy dla firm poznańPotrzebę propagowania umiejętności pomocy ludziom z najbliższego otoczenia od lat dostrzegają pracodawcy szczególnie ci, którzy zatrudniają setki pracowników wykonujących prace fizyczne. Takie osoby są szczególnie narażone na różnego rodzaju wypadki, a udzielenie im natychmiastowej pomocy zanim na miejsce dotrze karetka pogotowia często jest decydujące dla życia i zdrowia poszkodowanego. Dlatego często organizowane są szkolenia z pierwszej pomocy dla firm poznań jako duże miasto z dużą liczbą firm produkcyjnych jest dużym rynkiem dla firm specjalizujących się w tego typu spotkaniach. Podstawową wiedzą przekazywaną pracownikom jest umiejętność udzielenia sztucznego oddychania i masażu serca. Ćwiczenia praktyczne obejmują też ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, a lepiej przygotowane firmy posiadające na swoim terenie defibrylatory szkolą swoich pracowników także z wykorzystywania tych urządzeń. Na każdym szkoleniu poza najważniejszą wiedzą praktyczną przekazywana jest też teoria, dzięki której pracownicy wiedzą, kiedy dana czynność powinna być wykonana, a kiedy może zaszkodzić poszkodowanemu.

Wzrost świadomości pracodawców ma kluczowe znaczenie w poprawie bezpieczeństwa nie tylko ich pracowników. Dzięki szkoleniom kierowanym do dużych grup coraz więcej ludzi zyskuje umiejętności, które mogą wykorzystać także poza pracą i być może kiedyś przysłużą się do uratowaniu komuś życia.