Słomka wielokrotnego użytku

W ostatnim czasie z obiegu zostały wycofane plastikowe słomki do napojów. Słomki przestały być dodawane do napojów w restauracjach, a także coraz trudniej je nabyć w sklepach. Jeśli nie chcemy zrezygnować z picia napojów przez słomkę, to powinniśmy nabyć słomkę wielokrotnego użytku. Taką słomkę po każdym użyciu możemy umyć, a następnie używać jej ponownie.

Słomka wykonana z metalu

słomki metaloweNa rynku pojawiają się coraz to nowsze zamienniki tradycyjnych słomek z plastiku. Jedne z nich się sprawdzają, a inne nie zasługują na szczególną uwagę. Obecnie najlepszym wyborem są słomki metalowe. Metal użyty do produkcji takiej słomki nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia, więc bez najmniejszych obaw możemy korzystać z takiej słomki. Zazwyczaj jest to taki sam metal jak ten, który używany jest do produkcji sztućców. Dużą zaletą takich słomek jest to, że możemy jej używać wiele razy. Całkiem śmiało możemy stwierdzić, że jeśli będziemy używać takiej słomki w poprawny sposób, to nigdy jej nie zniszczymy. Taka słomka nadaje się zarówno do napojów zimnych, jak i gorących. Bez obaw możemy korzystać z takiej słomki do napojów alkoholowych. Słomka jest tak zaprojektowana aby w stu procentach przypominać takie słomki, z jakich korzystaliśmy jeszcze do niedawna. Alternatywą dla tradycyjnych i metalowych słomek są słomki z papieru. Niemniej jednak słomka z metalu wygrywa pod każdym względem ze słomką papierową.

Wyżej opisaną słomkę do napojów możemy kupić za pośrednictwem internetu lub poszukać jej w sklepach stacjonarnych. Za jedną sztukę zapłacimy zaledwie kilka złotych. Możemy kupić zestaw kilku słomek za kwotę około dwudziestu złotych. Nie jest to wysoka cena, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że z takiej słomki będziemy mogli korzystać przez bardzo długi czas.