Skuteczne przewierty w glebie

Usługi przewiertów horyzontalnych z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Zainteresowanie ze strony klientów spowodowane jest skutecznością oraz bezinwazyjnością tej metody, a także szerokimi możliwościami, jakie daje. Warto więc wiedzieć nieco więcej na temat przewiertów sterowanych wykonywanych w glebie, aby przekonać się czy i w naszym przypadku nie będą one odpowiednim rozwiązaniem.

Szybko wykonane przewierty sterowane

przewierty sterowane w glebieProfesjonalne firmy zajmujące się usługami przewiertów sterowanych dobierają dla klientów optymalne rozwiązania. Zależnie od tego, jak złożone jest zadanie i jakie występują warunki geologiczne, pracownicy firmy powinni dobrać najbardziej odpowiedni zestaw wiertniczy, który nie tylko będzie gwarantował należyte wykonanie usługi, ale jednocześnie zapewni optymalizację kosztów (i docelowo cenę takiej usługi). Dobrym rozwiązaniem są przewierty sterowane w glebie. Jest to bowiem jedna z najbardziej skutecznych technologii bezwykopowych do zabudowania rur na potrzebę wykonywania instalacji podziemnej. Dodatkowo umożliwia wykonanie zabudowy rur w niemal każdych warunkach gruntowych. Pierwszym etapem prac są wiercenia pilotażowe. Wykonuje się otwór wiertniczy po ustalonej w projekcie trajektorii. Trajektoria wiercenia powinna być monitorowana przy użyciu różnych systemów nawigacji, co umożliwi wykonanie otworu w prawidłowym miejscu pod względem położenia osi. Drugim etapem jest poszerzanie otworu, czyli rozwiercanie w celu zainstalowania rury o założonej średnicy. Ostatnim etapem jest wciągnięcie rury przewodowej do poszerzonego otworu. Rura przewodowa instalowana jest poprzez redukowanie sił osiowych oraz sił stycznych. Takie specjalistyczne przewierty oraz przeciski sterowane mają wiele zalet, na przykład nie niszczą systemów korzeniowych oraz poszczególnych warstw ziemi, dzięki czemu są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Oprócz tego nie wymagają powodowania utrudnień na pasach drogowych, a także skracają czas trwania robót.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby wykonać przewierty na problematycznym terenie, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z przewiertów horyzontalnych wykonywanych w glebie. Dużą zaletą tej metody jest brak zniszczeń w odróżnieniu od tradycyjnych metod instalacji. Pozwala więc na redukcję kosztów związanych z rekultywacją terenu.