Skuteczne odtrucie alkoholowe w Warszawie

Nie da się ukryć, że osób uzależnionych od alkoholu jest całkiem sporo. Wiele osób pije, ponieważ ceny takich napojów są niskie i można je kupić niemalże wszędzie. Nie każdy jednak chce pić przez cały czas, a faktem jest to, że z nałogiem trudno jest zerwać. Detoksykacja alkoholowa polega na usunięciu skutków kilkudniowego lub kilkutygodniowego spożywania alkoholu. W trakcie takiego ciągu alkoholowego dochodzi do poważnych zaburzeń w gospodarce jonowo – elektrolitowej. Organizmowi brakować zaczyna witamin i minerałów. Odstawienia alkoholu może powodować przykre skutki i nieprzyjemne objawy. Detoks to ratunek dla organizmu.

Co warto wiedzieć o odtruciach alkoholowych?

fachowe odtrucie alkoholowe w warszawieZdaniem specjalistów detoksykacja alkoholowa powinna trwać od siedmiu do dziesięciu dni. Jest to optymalny czas na to, aby z organizmu usunąć pozostałości alkoholu. Jej głównym celem jest przerwanie ciągu alkoholowego i złagodzenie objawów fizyczny i psychicznych odstawienia. Celem odtruwania jest poprawa stanu pacjenta i przygotowanie go do dalszej terapii. Fachowe odtrucie alkoholowe w Warszawie prowadzone jest w najlepszych ośrodkach. Osoba uzależniona w trakcie detoksu otrzymuje witaminę B1, potas i magnez. Podawane są również środki przeciwbólowe, nasenne i uspokajające. Celem tych środków jest złagodzenie objawów tak zwanego zespołu abstynencyjnego. Pacjent może odczuwać bóle mięśniowe, migrenowe, mieć nudności i inne problemy żołądkowe. Bardzo ważne jest to, że podczas detoksykacji nad pacjentem czuwają specjaliści. Pomagają przejść przez ten trudny etap. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo skomplikowany jest to proces. Część osób myśli, że odtruwanie można przejść w domu. Nie kończy się ono zazwyczaj sukcesem. Osoba uzależniona sama nie będzie potrafiła określić swojego stanu i może nie mieć wystarczająco dużo silnej woli. W zamkniętym ośrodku leczenie jest o wiele skuteczniejsze, ponieważ sami nie możemy go przerwać kiedy chcemy.

Każdy, kto chce przestać pić, ma taką możliwość, jednak nie jest to łatwe zadanie. Na detoksykację może zgłosić się osoba, która ma problemy z alkoholem. Trzeba wiedzieć jednak o tym, że w wyznaczonym dniu musimy być trzeźwi. Przynajmniej dwa dni przed odtruwaniem musimy odstawić alkohol. Dla wielu osób jest to bardzo trudny moment, a w czasie detoksu pojawia się wiele nieprzyjemnych odczuć. Po kilku dniach wszystko wraca do normy i pacjent czuje się o wiele lepiej. Jest to pierwszy krok do życia w trzeźwości.