Skuteczne maseczki z filtrem

 

Oddychanie czystym powietrzem jest dziś rzadkością, ponieważ większość miast jest pokryte przez sporą część roku gęstym smogiem, który unosi się na wysokości kilkuset metrów nad ziemią. W celu ochrony przez nim, koniecznie trzeba zakładać maski.

Jak nosić maseczkę FFP3?

maski z filtrem ffp3Największym zagrożeniem dla nas są metale ciężkie, spaliny, pył i chorobotwórcze cząsteczki unoszące się powietrzu. Są one dla nas bezpośrednim zagrożeniem, ponieważ każdego dnia je wdychamy. Osoby z osłabioną odpornością są szczególnie narażone na ich negatywne skutki. Maski z filtrem FFP3 są przede wszystkim stosowane przez osoby ze środowiska medycznego, ponieważ jako jedyne zatrzymują niemalże sto procent groźnych dla zdrowia wirusów i bakterii. Ponadto chronią nas przed wdychaniem pyłów zawieszonych takich jak PM10 i PM2,5 oraz kurzu. Są to typowe półmaski, które może wielokrotnie używać ta sama osoba. Trzeba jedynie pamiętać o każdorazowym dezynfekowaniu maski po zdjęciu. Polega to na spryskaniu zewnętrznej strony maski płynem antybakteryjnym lub czystym alkoholem. Maski mają wbudowany na stałe filtr, więc nie trzeba się martwić jego wymianą. Wystarczy przestrzegać kilku, podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa, a będzie nas doskonale chronić przed zagrożeniami czyhającymi w powietrzu. Taką maskę mogą nosić także ludzie niezwiązani ze szpitalami, ponieważ są najbardziej skuteczne, ale też najwięcej kosztują. Zwykłą maseczkę kupimy za kilka – kilkanaście złotych, a model z filtrem FFP3 za ponad trzydzieści złotych.

Jeżeli chcemy mieć stuprocentową pewność co do naszego bezpieczeństwa, to warto zainwestować większą sumę w maseczkę z filtrem FFP3 i oddychać spokojnie. Ważne żeby dobrze przylegała do twarzy, bo tylko wtedy będzie właściwie spełniała swoje zadanie.