Przepisy prawa niemieckiego

W związku z otwarciem granic oraz przepływem usług i kapitału bardzo wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej za granicą. Bardzo popularnym rynkiem do tego celu są Niemcy. Wynika to z bliskiej lokalizacji, ale także z dość prostych przepisów dotyczących prowadzenia działalności w tamtym kraju.

Skorzystanie z usług adwokata

adwokat niemiecki poznańNie mniej jednak bardzo duża część obowiązków związanych z założeniem, a następnie prowadzeniem działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wykonywania poszczególnych czynności, które wymagają dokładnej znajomości przepisów niemieckich. Z tego też powodu w Polsce zaczęło działać bardzo dużo kancelarii, które specjalizują się w prawie niemieckim. Ponadto dużo adwokatów niemieckich prowadzi także swoje kancelarie w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach. Udzielają oni porad prawnych z zakresu prawa niemieckiego i sporządzają umowy na potrzeby tamtego rynku. W ten sposób działa niemal każdy adwokat niemiecki poznań, jako dość duży ośrodek miejski posiada na swoim terytorium bardzo dużo różnych kancelarii, które zajmują się prowadzeniem spraw z zakresu prawa niemieckiego. Na ogół są to kwestie związane z zawieraniem i sprawdzaniem umów lub udzielaniem porad prawnych dotyczących problemów, które pojawiły się w toku prowadzonej działalności gospodarczej. Z tego też powodu firmy prowadzące swoją działalność również w Niemczech mogą liczyć na fachową pomoc.

Koszt tego rodzaju usług nie jest szczególnie drogi. Wszystko zależy od tego, z jakim problemem zgłaszamy się do takiego adwokata, czy prawnika. Im problem jest bardziej złożony, tym wyższa jest cena jego rozwiązania. Ceny usług prawnych wahają się zazwyczaj w granicach od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Duże znaczenie ma także renoma danej kancelarii.