Przecinarki plazmowe – jak działają

 

Urządzenia takie jak wypalarki plazmowe są dobrze znane w branżach takich jak przemysł samochodowy, budowlany i metalurgiczny. Od prostej ręcznej latarki po urządzenia sterowane komputerowo, mogą przecinać zarówno materiały przewodzące, jak i nieprzewodzące.  Wypalarki plazmowe mają wiele zalet w porównaniu z bardziej tradycyjnymi palnikami. 

Dlaczego wypalarki plazmowe są tak pożyteczne?

trwała wypalarka plazmowaMetal, który nie znajduje się w bezpośrednim obszarze cięcia, pozostaje chłodny, nie jest uszkodzony przez wypaczanie, a uszkodzenie lakieru jest minimalne. Prędkość cięcia może być nawet pięciokrotnie większa niż przy użyciu palników. Maszyny te są bezpieczniejsze w użyciu, ponieważ nie zawierają gazów łatwopalnych. Jak działają  wypalarki plazmowe? Zacznijmy od tego, czym jest trwała wypalarka plazmowa. Gaz, który jest podgrzewany do punktu, w którym generowana jest wystarczająca ilość energii, która uwalnia elektrony od ich cząsteczek gazu i umożliwia jonom współistnienie z elektronami. Ten przegrzany zjonizowany gaz nazywany jest plazmą i jest czwartym stanem skupienia. Pozostałe trzy stany to: gaz, ciecz i ciało stałe. Energia plazmy zaczyna rozdzielać cząsteczki i uwalniać elektrony. Kiedy te szybko poruszające się elektrony zderzają się z jonami lub innymi elektronami, uwalniane są ogromne ilości energii. Jest to energia, która daje plazmie siłę cięcia. W dyszy znajduje się wąski kanał, przez który przepływa sprężony gaz. W wąskim kanale znajduje się ujemnie naładowana elektroda, która generuje silną iskrę, gdy dysza jest dotykana dodatnio naładowanym metalem. Gdy gaz przepływa przez dyszę, jest przegrzany i może osiągnąć temperaturę 30 000 stopni Fahrenheita, zmieniając gaz w plazmę. Po prostu zastosuj funkcję  wypalarek plazmowych, generując przepływ plazmy o dużej mocy między ujemnie naładowaną dyszą a dodatnio naładowanym metalem. Plazma ze swoimi unikalnymi właściwościami pozwala tym  wypalarkom na łatwe cięcie metali żelaznych. Systemy cięcia plazmowego żyją w bardzo trudnych warunkach, dlatego niezbędna jest odpowiednia konserwacja zapobiegawcza. Zapytajmy sprzedawcę, czy dzienniki serwisowe są dostępne dla urządzenia. Wymiana podstawowych komponentów dysku może kosztować nawet 10 000  lub więcej.

Będziemy także chciał sprawdzić stan kabli, węży, systemu zarządzania kablami, podnośników palników, silników napędowych i wszelkich innych ruchomych części maszyny. Są to wszystkie elementy, które wymagają okresowej konserwacji i / lub wymiany, a koszty mogą szybko się sumować.