Poznajemy właściwości olejku

Oleju eteryczne ylangowe są składnikiem wielu ekskluzywnych perfum, w związku z czym jest wykorzystywany głównie dla wyjątkowego aromatu. Warto jednak wiedzieć, że ma on wiele zalet, które nie są powszechnie znane, w tym właściwości lecznicze, antybakteryjne, przeciwłojotokowe czy łagodzące. Dodatkowo działa w sposób korzystny na układ nerwowy, krwionośny czy pracę serca. Warto więc dowiedzieć się, jakie są inne właściwości tego olejku.

Stosujemy niepowtarzalny olejek ylang ylang

olejek ylang ylang właściwościTo właśnie właściwości oleju ylangowego wykorzystywanego w aromaterapii są najbardziej znane. Chodzi o intensywny, kwiatowy zapach, który w sposób pozytywny wpływa na samopoczucie oraz pobudza układ nerwowy. Zapach ten umożliwia więc zrelaksowanie się oraz stymuluje zmysły, przez co ma działanie antydepresyjne i podnosi libido. Z tego względu terapia z zastosowaniem olejku ylangowego jest polecana chronicznie zestresowanym i zmęczonym osobom, które dodatkowo cierpią na obniżenie nastroju oraz lęki. Zmysłowy zapach tego oleju wpływa w sposób korzystny na rozluźnienie, jak również wprowadza wyjątkową atmosferę w sypialni. Jeśli interesuje nas olejek ylang ylang właściwości są bardzo zróżnicowane. W kosmetyce jest on stosowany w pielęgnacji cery trądzikowej czy problematyczne. Wynika to z właściwości antybakteryjnych i nawilżających.

Dodatkowo olejek ylangowy przyspiesza gojenie ran, jak również zwalcza nieestetycznie wyglądające blizny czy rozstępy. Sam aromat tego olejku działa hipotensyjnie jeśli chodzi o układ krwionośny, tak więc powoduje obniżenie oraz regulację ciśnienia krwi. Doskonale nadaje się do masażu ciała w połączeniu z olejem nośnikowym, którym może być typowa oliwka do masażu. Możliwe jest także dodanie kilku kropli oleju ylangowego do prania.