Poważna choroba celiakia

Częste wzdęcia, bóle brzucha, a także nagły spadek ciała mogą zwiastować konkretne choroby. Jedną z nich może być celiakia, która jest całkiem poważną chorobą mogącą skutecznie uprzykrzyć życie osoby chorej. Warto w tej sytuacji wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby mógł zidentyfikować nasze objawy i skierować na odpowiednie badania.

Odpowiednie badania przy celiakii

celiakia badaniaNiezależnie od problemów jakie mamy z układem pokarmowym należy zwrócić się z nimi do lekarza pierwszego kontaktu. W innej sytuacji nie powinniśmy sami się diagnozować, zmieniać diety i następnie iść na badania. W przypadku częstych bólów brzucha, wzdęć oraz zaparć możliwe, iż jest to celiakia badania w tej sytuacji będziemy musieli wykonać niezwłocznie. Ta choroba potrafi w nieprzyjemny sposób wpłynąć na nasze codzienne życie. To wszystko w związku z nietolerancją glutenu przez zanik kosmków jelitowych. Lekarz powinien zlecić wykonanie badania krwi oraz biopsji jelita cienkiego. Jeśli wyniki będą wskazywać na tą konkretną chorobę warto skierować się do dietetyka, który pomoże nam wyodrębnić produkty zakazane i wskazane przy celiakii. Niestety, jest to nietolerancja na gluten, dlatego wiele produktów spożywczych stanie się niedozwolonych. Nie należy się jednak martwić, ponieważ dbając o poprawną dietę sprawimy, iż bóle układu pokarmowego oraz problemy z wypróżnianiem przestaną być dla nas codziennym problemem.

Mając częste problemy z biegunką, wzdęciami, a także szybkim spadkiem masy ciała możemy podejrzewać choroby układu pokarmowego takie jak celiakia. Dlatego warto wybrać się do lekarza, aby zlecił nam konkretne badania krwi oraz ewentualną biopsję jelita cienkiego. W ten sposób będziemy wiedzieli co nam dolega i jakie podjąć kroki w sprawie leczenia.