Potrzebowałam zestawu szklanek do whisky

Niedługo mój tata miał mieć urodziny. Razem z moim mężem zastanawialiśmy się, co moglibyśmy mu dać w prezencie. Mój tata należał do osób, które zawsze wszystko mają i nie chciał nam nic podpowiedzieć. Po dłuższym zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że dobrym wyborem będzie kupno zestawu szklanek do whisky. Mój ojciec był smakoszem tego typu alkoholu i z pewnością się ucieszy z takiego prezentu. Pozostało nam jeszcze tylko znaleźć odpowiedni komplet.

Kupno dużego zestawu szklanek do whisky

duży zestaw szklanek do whiskyUdaliśmy się z mężem do sklepu, gdzie można było kupić tego typu naczynia. Od razu rzucił nam się w oczy duży zestaw szklanek do whisky. Zestaw składał się z dziesięciu szklanek. Każda szklanka posiadała średnicę 80 milimetrów i posiadała osiem centymetrów wysokości. Szklanki były dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Z doświadczenia wiedziałam, że mojemu ojcu najbardziej spodobają się naczynia w lekkim, szmaragdowym kolorze. Wiele razy powtarzał mi, że szmaragdowe szklanki świetnie pasują do podawania whisky. Posiadały one pojemność dwustu pięćdziesięciu mililitrów i były wykonane z grubego szkła. Zapytaliśmy się sprzedawczyni w jaki sposób można je czyścić. Dowiedzieliśmy się, że rekomendowane jest mycie ręczne, ze względu na jego delikatność, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umyć szklanki w zmywarce. Od razu zdecydowaliśmy się je zakupić, ponieważ były dostępne w niskiej, przystępnej cenie. Przy kasie poprosiliśmy o zapakowanie całego zestawu na prezent. Następnego dnia udaliśmy się z prezentem na urodziny mojego taty. Okazało się, że tym prezentem trafiliśmy dokładnie w jego gusta. Planował on w niedługim czasie kupić sobie dokładnie taki zestaw szklanek. Sprawdzał on jakość takiego zestawu i bardzo mu się spodobało, że szklanki są trwałe i wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

W dodatku mają one unikalny stożkowy kształt, który bardzo dobrze pasuje do uzupełnienia jego dotychczas zebranej kolekcji. Zwrócił on również uwagę, że są to specjalnie dedykowane szklanki do whisky, a nie tradycyjne szklanki do drinków. Sprawia to, że nabierają one wartości kolekcjonerskiej. Jestem bardzo zadowolona, że całkiem przypadkiem udało nam się trafić na takie solidne szklanki, które spodobały się tacie.