Potrzebowałam zaaranżować ogród

Po wielu latach życia w wynajmowanym mieszkaniu w bloku udało nam się wreszcie z mężem przeprowadzić do własnego domu na przedmieściach miasta. Teraz mieliśmy własny, duży dom, a do tego ogródek i taras. Marzył mi się piękny ogród, do którego latem będzie można wyjść i spędzić czas na świeżym powietrzu. Jednakże, osobiście nie miałam w ogóle ręki do kwiatów. A już zupełnie nie potrafiłam sama zaprojektować tego ogrodu, tak żeby rzeczywiście cieszył oczy.

Kto we Wrocławiu może zaaranżować ogród?

aranżacja ogrodów we wrocławiuPostanowiłam wynająć kogoś kto zaaranżuje mój ogród. Potrzebowałam fachowca, który będzie wiedział jakie rośliny dobrać, aby ogród był piękny i cieszył oczy. Mój ogród był od południowej strony, także musiałam w nim mieć rośliny które bardzo lubią nasłonecznienie, a najlepiej żeby jednocześnie dawały dużo cienie. Zadzwoniłam do koleżanki, która studiowała ogrodnictwo, czy zna kogoś komu nie obca jest aranżacja ogrodów we wrocławiu i mógłby w przystępnej cenie pomóc mi zaaranżować mój ogród. Powiedziała, że zna jedną ogrodniczkę, która zawodowo projektuje ogrody. Miała się jej zapytać czy mogłaby przyjąć ode mnie zlecenie. Dwa dni później dostałam od niej telefon. Zgodziła się dokonać aranżacji mojego ogrodu. Umówiłam się z nią na spotkanie. Okazało się, że jest to architektka i ogrodniczka zarazem. Razem zaprojektowaliśmy mój ogród. Była to bardzo fachowa i kompetentna osoba. Projekt zrobiła na specjalnym programie komputerowym, dzięki któremu na bieżąco widziałam wizualizację mojego ogrodu. Bardzo dobrze wsłuchiwała się ona w moje potrzeby. Sama przyznała, że to przede wszystkim ja mam się dobrze czuć w swoim ogrodzie, ponieważ jest to część mojego domu oraz wybierała odpowiednie rośliny. Ja mówiłam, gdzie chciałabym alejki czy skalniaki, a ona nanosiła moje sugestię i potrzeby na plan aranżacji ogrodu. W projekcie zleciłam również wykonanie oczka wodnego oraz żywopłotów. 

Zależało mi na tym, aby mój ogród miał bardzo intymną atmosferę. Muszę przyznać, że już na planie aranżacji wglądało to imponująco. Kiedy tylko zaczęła się wiosna moja ogrodniczka zaczęła wszczynać nasz plan w życie. Chociaż najlepiej ogród miał wyglądać dopiero za kilka lat, ponieważ rośliny musiały się przyjąć i rozrosnąć ja już teraz byłam zadowolona. Moja ogrodniczka okazała się bardzo kompetentną i fachową osobą.