Polecane prawo jazdy

Dla osoby jeżdżącej już samochodem, ta umiejętność jest tak prosta, że wykonywana automatycznie. Zupełnie inaczej jest w przypadku kursantów, który pierwszy raz mają styczność z kierownicą i lewarkiem. Dla nich prowadzenie samochodu jest niekiedy ogromnym stresem i wyzwaniem. Nie mniej jednak w miarę upływu czasu, stają się coraz pewniejsi.

Ile trwa kurs prawa jazdy?

Mówiąc o dokumencie uprawniającym do prowadzenia pojazdu, mamy na myśli prawo jazdy o konkretnej kategorii, bo jak wiadomo, jest ich kilka. Najpopularniejsza jest kategoria B, która dotyczy samochodów osobowych, a poza nią są jeszcze inne, które dotyczą autobusów, motocykli czy tirów z naczepami. Na każdy rodzaj pojazdu trzeba zaliczyć oddzielny kurs i zaliczyć egzamin. Jednym z najdłuższych jest prawo jazdy na samochód osobowy, ponieważ łącznie obejmuje aż sześćdziesiąt godzin. Zapisać się na niego może każdy, kto skończył osiemnasty rok życia. Jeżeli interesuje nas sprawdzone prawo jazdy – Kraków jest miastem, w którym szybko znajdziemy odpowiednią szkołę, w której pracują doświadczeni instruktorzy z licencjami. Każdy kursant rozpoczyna kurs od części teoretycznej, na której poznaje kodeks ruchu drogowego, znaczenie podstawowych znaków oraz zapoznaje się z typowymi sytuacjami drogowymi, które mogą spotkać każdego kierowcę. Ta część trwa trzydzieści godzin, po których następuje część praktyczna. To z pewnością najważniejszy moment szkolenia, gdyż od tego momentu kursanci wsiadają za kierownicę i razem z instruktorem pokonują ulicę Krakowa. Głównym celem tej części szkolenia jest nauczenie kursantów płynnej jazdy samochodem, wykonywania łuku na placu manewrowym, parkowania czy cofania. Wszystkie te umiejętności są bardzo ważne, ponieważ będą skrupulatnie sprawdzane na egzaminie państwowym, którego wynik decyduje o przyznaniu dokumentu.

Dla większości kursantów, egzamin na prawo jazdy oznacza wykupienie przynajmniej jednej lub dwóch poprawek, ponieważ nielicznym się udaje go zdać za pierwszym razem. Oczywiście decydują o tym zdobyte umiejętności, ale także stres czy też szczęście. To z pewnością ważny moment, na który dobrze jest się przygotować, aby zwiększyć szanse na szybkie zaliczenie egzaminu. Nie mniej jednak po sześćdziesięciu godzinach szkolenia, większość osób potrafi dość dobrze jeździć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.osknavigator.pl!