Polecane ośrodki terapeutyczne

Uzależnienie to stan w którym spożywanie jakiejś substancji sprawia nam przyjemność. Mamy wiele rodzajów uzależnień w które popadają osoby w różnym wieku , z różnym wykształceniem oraz zajmujące różną pozycję społeczną. Niepokojące jest to, że z problemem tym stykają się osoby coraz młodsze, a nawet małe dzieci. Szczególnie jest to widoczne w uzależnieniach alkoholowych, jednym z trudniejszych zarówno w diagnostyce jak i w leczeniu schorzeń.

Gdzie skorzystać ze skutecznych terapii uzależnień?

prywatne ośrodki leczenia alkoholizmuAlkohol jest substancją psychoaktywną ogólnie dostępną i ogólnie tolerowaną przez społeczeństwo. Mamy z nim kontakt przez całe życie, od chwili narodzin do samej śmierci. Towarzyszy nam zawsze i wszędzie. Nawet niewielka ilość spożytego alkoholu przenika do struktur mózgu zaburzając jego funkcje poznawcze, myślenia oraz zachowania. Wśród społeczeństwa krąży mylny pogląd, że alkohol korzystnie wpływa na stany emocjonalne, ułatwia podejmowanie trudnych decyzji czy nawiązywanie dobrych relacji. Nic bardziej nieprawdziwego, alkohol to silny depresant powoli wyniszczający organizm oraz wszystko co go otacza, a w końcowym efekcie doprowadzający nawet do myśli i czynów samobójczych. Dlatego tak ważną rzeczą jest wczesna diagnostyka oraz podjęcie skutecznego leczenia i terapii. Nie jest to rzeczą łatwą ponieważ granica pomiędzy piciem okazjonalnym a nałogiem jest bardzo chwiejna. Łatwo ją przekroczyć, ale trudno jest się przyznać do nałogu i zaakceptować go jak chorobę którą należy leczyć. Skuteczni są tylko w tym doświadczeni specjaliści, a takich zatrudniają prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. Jeżeli zdecydujemy się na podjęcie proponowanego przez nich leczenia możemy liczyć na pomoc i wsparcie najlepszej kadry terapeutycznej w okolicy. Otoczy nas tam opieką lekarz specjalista, doświadczona i oddana pracy pielęgniarka, psycholog, terapeuta oraz wiele innych osób którym zależy na naszym dobru i szybkim powrocie do zdrowia.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba skorzystamy tam z odtrucia, następnie zostaniemy poddani specjalistycznemu leczeniu oraz terapii. Pomocą zostanie również objęta nasza rodzina i bliscy. Cały sztab specjalistów będzie do naszej dyspozycji dwadzieścia cztery godziny na dobę. A po zakończeniu leczenia będziemy mogli nadal korzystać z pomocy i wsparcia prężnie działających grup pomocowych takich jak Klub AA.