Pieluchy z bambusa

 

Małe dzieci z reguły potrzebują kilku podstawowych produktów, które przydają się w opiece nad nimi. Są to na pewno ubranka, pościel, smoczki i pieluszki. Mogą one być  jednorazowe lub wielokrotnego użytku i kupimy je najtaniej w sieci.

Cechy charakterystyczne pieluszek bambusowych

pieluchy bambusowe cenaDzieci mają bardzo delikatną skórkę i trzeba się z nią obchodzić z ostrożna. Nie chodzi tylko o pranie w wysokiej temperaturze, ubranek, czy tekstyliów mających kontakt ze skórą malucha, ale również ich gatunek. Powszechnie się uważa, że najlepsza jest bawełna, gdyż jest delikatna, naturalna i można ją prać nawet w sześćdziesięciu stopniach bez obawy o jej jakość. Jednak są lepsze produkty i są to pieluchy bambusowe cena ich jest znacznie wyższa niż popularne tetrowe modele, ale nikt ich nie stosuje do przewijania. Bambusowe pieluszki mogą być wykorzystywane jako okrycie malucha w ciepłe dni, chłonny ręcznik kąpielowy, czy przyjemny w dotyku otulacz. Jednak bambus posiada wiele cennych właściwości, których nie znajdziemy w klasycznej bawełnie. A mianowicie, udowodniono, że bambus posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze czy zawiera naturalne filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu przykrywając malucha taką pieluszką na spacerze w słoneczny dzień, zapewniamy mu ochronę przed szkodliwym promieniowanie. Pieluszka bambusowa jest też bardziej chłonna niż bawełna i posiada też delikatniejszą powierzchnię, dlatego wiele dzieci woli mieć kontakt własnie z tym modelem pieluszki. Tak samo jaki inne, bambusowe można prać i prasować.

Chcąc kupić oryginalną pieluszkę bambusową, należy nabywać ją w sprawdzonych miejscach i wybierać modele z certyfikatami jakości, ponieważ na rynku znajdziemy sporo podróbek, których jakość jest daleka od oryginału. Cena takiej pieluszki, to około pięćdziesiąt złotych.