Pakowanie na wymiar

 

Większość przesyłek otrzymujemy w kartonach tekturowych. To opakowania powstające ze sklejonej masy papierniczej, między innymi ścieru drzewnego i makulatury. Oznacza to, że do ich produkcji wykorzystuje się materiały z recyklingu. Dzięki temu są przyjazne środowisku naturalnemu i planecie.

Karton na każdą okazję

karton fasonowyNajpopularniejszym typem kartonu jest ten zamykany na klapy. Po złożeniu i zapakowaniu w niego przedmiotów trzeba go jeszcze dodatkowo wzmocnić taśmą klejącą, ponieważ inaczej mógłby się wygiąć lub zapaść. Jest to zdecydowanie najlepsze opakowanie na przesyłki wielkogabarytowe i ciężkie. Można dodatkowo zabezpieczyć znajdujący się w takim kartonie przedmiot poprzez zastosowanie styropianowej izolacji. Do innych zadań nadaje się karton fasonowy. Ze względu na konstrukcję nie wymaga on klejenia. Kartony fasonowe wytwarza się przy użyciu wykrojnika, czyli specjalnego narzędzia, które docina arkusze tektury według zaprogramowanego wzoru. Taki wykrojnik posiada noże tnące i bigujące, dzięki czemu można za jego pomocą wyprodukować dowolny karton. Ze względu na fakt, że ich specjalnie zaprojektowane elementy zazębiają się, można ich używać jako opakowania ozdobne. Bardzo często właśnie w takim kartonie otrzymamy przesyłkę z drogerii internetowej czy sklepu odzieżowego, ponieważ podczas otwierania, będziemy czuli się, jakbyśmy rozpakowywali prezent. Tego typu opakowania świetnie sprawdzają się także w branży gastronomicznej, to znaczy służą do pakowania na wynos np. pizzy. Można więc powiedzieć, że są uniwersalne.

Niektóre rodzaje przesyłek wymagają trochę innej oprawy, którą mogą zapewnić kartony fasonowe. Specjalne wycięcia i zazębienia pozwalają zamykać je bez stosowania taśmy klejącej, co ma duże znaczenie w branży sprzedażowej.