Otrzymałam zwrot vatu z Francji i europy

Prowadzę swoje własne przedsiębiorstwo. W zeszłym roku zdecydowałem się wejść na rynek międzynarodowy i otworzyłem filię swojej firmy we Francji. Od tego czasu podróżuje pomiędzy tymi dwoma krajami, żeby kontrolować i nadzorować pracę obu oddziałów. W związku z tym ponoszę wiele kosztów związanych z podróżami służbowymi, nie tylko do Francji, ale także do innych krajów europy. Wiedziałem, że w związku z tym należy mi się zwrot podatku vat zapłaconego zagranicą.

Jak uzyskać zwrot vatu z Francji i Europy?

zwrot VAT z Francji i EuropyMusiałem jednak poszukać szczegółowych informacji na ten temat, aby wiedzieć jak poprawnie złożyć wniosek o zwrot należytego mi vatu z Francji i innych krajów europy. Zależało mi na tym, aby znaleźć rzetelne i aktualne informacje na ten temat. Poszukiwania takich informacji rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: zwrot VAT z Francji i Europy, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się trafić na publikację z której dowiedziałem się, że wniosek o zwrot podatku vat zapłaconego we Francji i innych państwach europy należy złożyć za pośrednictwem polskiego urzędu skarbowego. Taki wniosek należy złożyć do dnia 30 września roku następnego, licząc od dnia uzyskania pierwszej faktury vat. Co niezwykle istotne, zwrot vatu zapłaconego zagranicą, można uzyskać tylko wtedy, jeśli na fakturze vat znajduje się numer nip firmy. Bardzo dużym uproszczeniem do przedsiębiorców jest fakt, że można wypełnić jeden zbiorczy wniosek o zwrot podatku vat zapłaconego w zeszłym roku kalendarzowym we wszystkich krajach unii europejskiej, bez względu na to, jakie stawki podatku vat obowiązują w tych krajach. Dzięki temu wystarczyło, że złożyłem jeden wniosek dotyczący zwrotu podatku vat nie tylko we Francji, ale także innych krajów przez które tylko przejeżdżałem. Samo złożenie wniosku, okazało się bardzo proste, ponieważ zrobiłem to drogą elektroniczną.

Ponieważ zwrot podatku vat zapłaconego we Francji i Europie jest związany z koniecznością rozpatrzenia dowodów zawartych we wniosku, to znaczy z rozpatrzeniem dołączonych do wniosku skanów faktur vat, urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Ja jednak już po około 3 tygodniach uzyskałam z urzędu decyzję administracyjną, z której wynikało, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a jak otrzymam zwrot pieniędzy.