Osuszanie powietrza sprawdzoną metodą

Jakiś czas temu było w naszym kraju dość głośno o powodziach, które nawiedziły niektóre regiony naszego kraju. W związku z tym często ludzie dotknięci powodzią musiały zmagać się z problemami polegającymi na zawilgoceniu piwnic w domach. Woda w dużych ilościach może w znaczącym stopniu wpływać na kondycję ścian. W związku z tym przeprowadza się osuszanie ścian, które ma na celu usuwanie z tynku cząsteczek wody. 

Efektywne osuszanie powietrza 

adsorpcyjny osuszacz powietrzaWbrew pozorom ściany mogą chłonąć wodę niczym gąbka. W związku z tym warto wiedzieć co zrobić by się pozbyć nadmiaru wody jeśli zdarzy się tak, że w naszych piwnicach czy innych częściach budynku pojawi się wilgoć. Od jakiegoś czasu szczególnie często wykorzystywane są do takich celów specjalne urządzenia. Sprzęt tego typu to przykładowo adsorpcyjny osuszacz powietrza. Takie urządzenia są niezwykle wydajne w osuszaniu powietrza oraz ścian. W ciągu jednej doby taki osuszacz jest w stanie pochłonąć nawet kilka litrów wody z powietrza. Zasada działania adsorpcyjnego osuszacza powietrza jest stosunkowo prosta. Mianowicie chodzi tutaj o to, że wewnątrz obudowy znajduje się specjalny radiator, który na bieżąco jest chłodzony. Do schłodzenia radiatora wykorzystywane są wentylatory, które wykonują bardzo dużo obrotów w ciągu minuty. Jak wiadomo, para wodna osadza się zawsze na najchłodniejszych elementach wyposażenia pomieszczeń. W takim wypadku takim elementem będzie oczywiście wspomniany radiator. W związku z tym skuteczność takich rozwiązań jest naprawdę bardzo duża. Na ten moment dostępne są w sprzedaży takie osuszacze, które w ciągu doby mogą pobrać z powietrza nawet do 80 litrów wody. Jedno takie urządzenie poradzi sobie w pomieszczeniach o bardzo dużej powierzchni. Nowoczesne modele mogą dawać radę osuszać powietrze nawet w halach magazynowych czy produkcyjnych, których powierzchnia przekracza 400m2. 

Na ten moment osuszacze powietrza zaczynają być coraz częściej wykorzystywane w walce z wilgocią. W przypadku zalanych piwnic sprawdzą się one również idealnie. Wystarczy takowe urządzenie zakupić, postawić w pomieszczeniu i uruchomić. Już po kilkudziesięciu minutach pracy zaczniemy zauważać pierwsze efekty. Z całą pewnością będziemy zadowoleni z pracy adsorpcyjnych osuszaczy powietrza.