Organiczny stymulator wzrostu

 

Kiedy zajmujemy się uprawą roślin – niezależnie od tego, czy realizujemy to na użytek własny, czy też w celach zarobkowych – najczęściej zależy nam na tym, by nasze rośliny charakteryzowały się odpowiednim wzrostem, a przy tym zachowywały wszystkie swoje cenne właściwości. Z tego też powodu kupujemy różnego typu nawozy, które mają na celu pomóc nam w pielęgnowaniu roślin i w stymulowaniu ich wzrostu i innych procesów mających wpływ na ostateczną obfitość plonów.

Korzyści z biostymulatora

naturalny biostymulator wzrostu roślinNa rynku ogrodniczym i rolniczym znajdziemy całkiem dużą ofertę różnego typu nawozów, które charakteryzują się dość zróżnicowanym składem, a co za tym idzie również właściwościami. Skład nawozów ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku upraw ekologicznych, gdzie wszystkie preparaty muszą cechować się całkowicie naturalnym składem. Jeśli realizujemy uprawę naszych roślin w coraz bardziej popularnym stylu bio, dobrym rozwiązaniem może okazać się naturalny biostymulator wzrostu roślin, który produkowany jest przez coraz większą liczbę firm, a co za tym idzie, w sprzedaży znajdziemy produkty cechujące się zróżnicowaną efektywnością, wydajnością, a także formą, w jakiej zostały one zrealizowane. Biostymulatory, jak sama nazwa i skład wskazuje, nie mają negatywnego wpływu na środowisko, w którym są zastosowane. Z tego też powodu obecnie cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród rolników i ogrodników. Dzięki właściwościom, jakimi charakteryzują się biostymulatory, możemy korzystnie oddziaływać na system korzeniowy każdej rośliny, w przypadku której zdecydujemy się zastosować ten preparat. Oznacza to, że mamy możliwość wzmocnienia naszej rośliny, a poprzez dostarczenie jej odpowiednich składników i minerałów możemy dodatkowo zwiększyć jej odporność na oddziaływanie różnego typu szkodników i czynników zewnętrznych niezależnych od nas, np. niekorzystnej pogody.

Jak zostało wspomniane, biostymulatory dostępne są na rynku w różnych formach, dzięki czemu zawsze możemy dopasować produkt, który będzie nam najwygodniej zastosować w zależności od tego, na jak dużym obszarze chcemy go wykorzystać. Bardzo często inny biostymulator będziemy wykorzystywać do roślin jednego gatunku, inny zaś do, np. ochrony krzewów kwiatowych czy też drzewek z owocami. Warto więc zapoznać się z wskazaniami producenta przed dokonaniem zakupu danego produktu.