Odpowiednia tkanina i guma pasmanteryjna = piękna pościel DIY

Z pościeli korzystamy każdego dnia, a właściwie należałoby powiedzieć: każdej nocy. Tekstylia, określane również mianem bielizny pościelowej wymagają regularnej, dość częstej wymiany i upierania w wysokich temperaturach, bowiem warunku panujące w posłaniu stanowią idealną pożywkę dla wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Oznacza to, że potrzebujemy co najmniej kilka kompletów pościeli na każde posiadane łóżko.

Gdzie kupić wytrzymałą gumę pasmanteryjną?

wytrzymałe gumy pasmanteryjneZaleca się zmianę pościeli przynajmniej raz na dwa tygodnie. W przypadku osób cierpiących na alergie konieczność ta zachodzi znacznie częściej, zwłaszcza jeśli uczulenie dotyczy bytujących w posłaniu roztoczy. Sezon letni i wysokie temperatury również skracają czas komfortowego korzystania z powleczek, gdyż wówczas bardziej się pocimy, a co za tym idzie świeżość tkanin trwa krócej. Oznacza to, że potrzebujemy co najmniej kilku kompletów pościeli, by móc swobodnie wyprać wymagającą zmiany bieliznę pościelową i korzystać w tym czasie z innego zestawu. Warto mieć również zapas przeznaczony dla ewentualnych gości, którzy zechcą przedłużyć wizytę do śniadania. Biorąc pod uwagę fakt, że koszt jednego kompletu dobrej jakościowo pościeli to minimum sto złotych, skompletowanie potrzebnej ilości wiąże się z wydaniem dość pokaźnej kwoty. Otóż okazuje się, że w prosty sposób możemy taka pościel uszyć samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiedni materiał oraz przydatne akcesoria, takie jak wytrzymałe gumy pasmanteryjne, guziki czy specjalne kryte suwaki. Sprawa będzie znacznie prostsza w wykonaniu, jeśli dysponujemy maszyna do szycia, jednak przy odrobinie cierpliwości oraz samozaparcia jesteśmy stworzyć własną pościel nawet przy użyciu zwykłej igły i nitki. Będzie to dla nas dodatkowy powód do satysfakcji i dumy z własnego dokonania. Wybierając materiał na pościel, nie kierujmy się jedynie jego ładnym wyglądem czy ciekawym wzorem. Postawmy na naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy flanela. Sen w takiej przyjemnej dla skóry i przewiewnej powłoczce będzie znacznie bardziej komfortowy.

Podejmując wyzwanie uszycia pościeli samodzielnie, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wówczas na koszt poszewki składa się jedynie cena zakupionego materiału i ewentualnie poszczególnych, drobnych akcesoriów. Najkorzystniejsze ceny oferują nam sklepy internetowe, gdzie jednocześnie znajdziemy największy wybór wzorów, kolorów i materiałów, jeśli chodzi o tkaniny.