Oczyszczalnia ścieków w Poznaniu

Udało nam się z mężem spełnić nasze wieloletnie marzenie i wybudować wspaniały dom. W prezencie od rodziców dostaliśmy w prezencie ślubnym spory kawałek ziemi w Poznaniu, jednak zanim odłożyliśmy pieniądze na budowę domu, trochę czasu minęło. W końcu jednak doczekaliśmy się i ruszyła budowa. Naszym marzeniem od zawsze był całkowicie ekologiczny i samowystarczalny dom. taki właśnie dom sobie budowaliśmy.

Biologiczna oczyszczania ścieków

wydajna biologiczna oczyszczalnia - PoznańNa dachu postawiliśmy panele słoneczne, aby jak najwięcej energii uzyskiwać ze słońca. ponadto, w celu oszczędzania wody na dachu domu umieściliśmy również zbiornik na deszczówkę, którą planowaliśmy używać w różnych celach gospodarczych. Wykopaliśmy oczywiście również studnię, aby mieć własne źródło wody. Dzięki temu nasz dom był już w dość dużym stopniu samowystarczalny. Brakowało nam tylko jeszcze przydomowej oczyszczalni ścieków. Musieliśmy znaleźć firmę, która dla nas taką oczyszczalnię zaprojektuje i wybuduje. Bardzo ważne było dla nas, aby była to ekologiczna, wydajna biologiczna oczyszczalnia – Poznań na szczęście jest pełen firm zajmujących się projektowaniem takich właśnie oczyszczalni. Zdecydowaliśmy się na najbardziej interesująco wyglądającą ofertę. Była ona bardzo korzysta cenowo i oferowała w bardzo krótkim czasie projekt i budowę bardzo ekologicznej, przyjaznej dla środowiska biologicznej oczyszczalni ścieków. Koszt tej oczyszczalni by. Stosunkowo niewysoki i biorąc pod uwagę, że przez następne lata nie będziemy musieli płacić rachunków za odprowadzenie ścieków, cena ta była naprawdę bardzo korzystna. Ponadto taka oczyszczalnia zapewniała nam już niemal całkowitą niezależność od zewnętrznych usługodawców, na czym bardzo nam zależało. Oczyszczalnia miała mieć gwarancję na wiele lat, była ponadto całkowicie bezpieczna i niegroźna dla otoczenia.

Każdy, kto marzy o niezależności i o tym, by równocześnie przyczyniać się do maksymalnej dbałości o środowisko, a jest jednocześnie właścicielem wolnostojącego domu, powinien pomyśleć o budowie ekologicznej, biologicznej oczyszczalni ścieków. Taka oczyszczalnia pozwoli oszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziemy musieli płacić rachunków za odprowadzanie ścieków, a poza tym będziemy mogli być pewni, że nasze działania są przyjazne środowisku.