Ocieplanie domowego poddasza

Wykonanie ocieplenia domu to czynność niezbędna, która pozwala na oszczędzenie pięniędzy za ogrzewanie w okresie zimowym oraz na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynku. Jednak, aby izolacja spełniała nasze oczekiwania, musi być wykonana prawidłowo. Również użyty materiał do dociepleń musi być odpowiedni.

Jakiego materiału użyć do ocieplenia poddasza?

ocieplanie poddaszy poznańOcieplenie poddasza to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie należy wykonać podczas budowania domu. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na ogrzewanie, ponieważ to właśnie przez poddasze i dach ucieka najwięcej ciepła. Izolacja tych miejsc zatrzyma ciepło wewnątrz naszego domu. Przed przystąpieniem do ocieplania powinniśmy zdecydować się na materiał, który zostanie do tego użyty. Najbardziej popularne są styropiany, pianki poliuretanowe czy wełny różnego rodzaju. Jeśli chodzi o ocieplanie poddaszy Poznań może zaoferwać wiele firm zajmujących się tym zagadnieniem. Profesjonalni pracownicy doradzą nam, jaki materiał wybrać, i który z nich najlepiej sprawdzi się wewnątrz budynku. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na izolację natryskową, która jest jednym z tańszych i bardzo szybkich sposobów na ocieplenie domu. Specjalnym agregatem pod wysokim ciśnieniem rozpyla się na przykład piankę poliuretanową między krokwiami poddasza. Dzięki tej metodzie materiał izolacyjny dotrze w każdy zakamarek i zapewni nam świetną izolację, która ochroni nas przed zimnem, ale także sprawdzi się jako klimatyzacja w letnie upały. 

Wśród wielu materiałów, jakich można użyć do ocieplenia swojego poddasza, zdecydowanie warta uwagi jest izolacja natryskowa pianką PUR, która swoimi właściwościami przewyższa popularny styropian czy wełnę szklaną. Natrysk z pianki PUR to szybka i tania metoda na to, aby uzyskać jak najlepszy efekt docieplenia wnętrza naszego domu.