Obozy dla osób lubiących wspinaczkę

Można powiedzieć, że ludzie dzielą się na dwa typy. Jedni lubią leniwie spędzać wakacje, wylegując się na leżakach, a inni wolą ten czas spędzić aktywnie, ponieważ tylko wtedy czują, że faktycznie odpoczywają od codzienności. Jednym z lepszych sposobów na aktywne spędzanie czasu wolnego jest udział w jednym z obozów sportowych. Obozy są organizowane niemal dla każdej grupy wiekowej, więc łatwo znajdziemy coś co będzie nam odpowiadać. W przypadku gdy nie jesteśmy pełnoletni, to do wzięcia udziału w takim obozie potrzebna jest na zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

Jak wyglądają obozy wspinaczkowe?

obóz wspinaczkowy na ścianceJedną z ciekawszych form spędzania wakacji są obozy wspinaczkowe. Podczas takiego obozu nauczymy się wspinać lub poprawimy swoje umiejętności, jeśli się już kiedyś wspinaliśmy i mamy jakieś podstawy. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że obóz wspinaczkowy na ściance dostarcza wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Dzięki temu że jest to obóz, to od rana do wieczora mamy zapewnione atrakcje. Każdy dzień zaczynamy od śniadania, a następnie uczymy się teorii potrzebnej do bezpiecznej wspinaczki. Po obiedzie przychodzi czas na wykorzystanie teorii w praktyce. Jeśli wspinaliśmy się już wcześniej i trafiliśmy do grupy zaawansowanej, to tej praktyki będziemy mieli więcej, niż w grupie początkujące. Wszyscy którzy zapisali się na taki obóz przydzielani są do odpowiednich grup, które są tworzone na podstawie umiejętności obozowiczów. Dzięki temu wszyscy się uczą tego, czego im naprawdę potrzeba. Po całym dniu wspinaczki przychodzi czas na kolację. Po kolacji organizowane są różnego rodzaju gry i zabawy, dzięki którym z łatwością zintegrujemy się z grupą. Każdy dzień takiego obozu jest dokładnie zaplanowany, dzięki temu wykorzystujemy czas w stu procentach i się nie nudzimy.

Cena takiego obozu uzależniona jest od wielu czynników. Po pierwsze od tego na jak długi turnus chcemy się zapisać, a po drugie w jakim czasie. Rzeczą naturalną jest to, że w sezonie, gdy chętnych jest znacznie więcej, ceny idą w górę. Jednak jeśli zdecydujemy się odpowiednio wcześniej i zapiszemy się na obóz z dużym wyprzedzeniem, to możemy liczyć na dość spory rabat i za siedmiodniowy obóz z pełnym wyżywieniem zapłacimy od tysiąca dwustu do tysiąca sześciuset złotych.