Nowoczesny elektryzator sieciowy

Właściwe zabezpieczenie zagród, miejsc hodowli, jak i większego terenu, na którym odbywa się wypas kóz, owiec, bydła lub koni, to konieczność. Jest tak, ponieważ zwierzęta mogą stać się celem ataku drapieżników lub mogą, niepostrzeżenie, uciec.

Ile kosztuje skuteczny sieciowy elektryzator?

elektryzatory siecioweNajprostszym sposobem na ograniczenie ryzyka, jest w takim wypadku zakup ogrodzenia elektrycznego, bowiem jest ono w stu procentach bezpieczne dla ludzi, jak i zwierząt. Jest tak, albowiem, gdy zwierzę zetknie się z nim nie zostaje poparzone lub powalone na ziemię, ale doznaje krótkotrwałego bólu, będącego pokłosiem spięcia mięśni. Odstrasza je to skutecznie od prób forsowania ogrodzenia, ale także chroni przed wszelkimi drapieżnikami, łasymi na ich mięso. Pamiętać należy, że dobre elektryzatory sieciowe działają niezależnie od warunków pogodowych i mogą generować napięcie rzędu 7000 V. Ich zaletą jest też fakt iż można je instalować nawet na przestrzeni kilku kilometrów kwadratowych, przez co nadają się także do użytkowania na wielkich farmach. Najtańsze „pastuchy” elektryczne możemy nabyć już za nieco ponad trzysta złotych, natomiast te najdroższe, to wydatek około dwóch tysięcy. Jednak, jak to zwykle bywa, klienci nie stawiają z reguły ani na najtańsze, ani na najdroższe ogrodzenia elektryczne, celując, raczej, w te ze średniej półki cenowej. Warto również wiedzieć, że najlepsze urządzenia tego typu można kupić w sklepach internetowych i niekoniecznie muszą pochodzić od zagranicznych producentów.

Co ciekawe, elektryzatory sieciowe, mogą być stosowane także do ochrony upraw, ogrodów czy też rabat kwiatowych. Jednakże, ich główne zastosowanie to zabezpieczenie zwierząt hodowlanych przed atakami drapieżników i samowolnym oddalaniem się.