Niestandardowy profil aluminiowy

 

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o montaż systemów oświetlenia w miejscach takich jak kuchnia, czy łazienka jest wykorzystanie profili aluminiowych. Pozwalają one stworzyć ciekawe elementy oświetleniowe. Jednym z nich są listwy oświetleniowe. Dzięki zastosowaniu różnych typów profili aluminiowych można stworzyć niepowtarzalne elementy oświetleniowe, które nadadzą ciekawy klimat naszemu wnętrzu.

Jaki profil aluminiowy najlepiej wybrać?

profil aluminiowy kątowyWybór profilu aluminiowego, który będziemy chcieli wykorzystać do stworzenia listwy oświetleniowej powinniśmy poprzedzić analizą, która pozwoli nam określić, w którym miejscu powinniśmy umożliwić dostęp światła. W przypadku łazienki będą to co do zasady miejsca nad lustrem oraz nad wanna lub kabiną prysznicową. W przypadku kuchni bardzo popularnym rozwiązaniem jest montaż listwy oświetleniowej nad kuchenka. Umożliwia nam to odpowiedni dostęp do światła w trakcie gotowania. Oprócz tego konieczne jest dopasowanie odpowiedniego typu profili aluminiowych. Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo dużo różnego typu tego przedmiotu. jednym z nich jest profil aluminiowy kątowy. Wykorzystywany jest on w sytuacji, gdy chcemy zamocować element oświetlenia w rogu pomieszczenia. Z kolei profil aluminiowy prosty, jak sama nazwa wskazuje wykorzystamy do tworzenia listwy oświetleniowej na prostym odcinku danej powierzchni. Co warto zauważyć profile aluminiowe możemy w bardzo prosty sposób ze sobą łączyć. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia unikalnego kształtu profilu aluminiowego, który będzie dostosowany do kształtu pomieszczenia, w którym będziemy chcieli zamocować listwę oświetleniową. Jest to niezwykle ważne, gdyż źle dopasowany profil aluminiowy będzie wyglądał mało estetycznie. Z tego też powodu przed przystąpieniem do pracy powinniśmy dokonać dokładnych pomiarów pomieszczenia.

Montaż profili aluminiowych nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy nam do tego wkrętarka oraz odpowiednie wkręty. Większość osób decyduje się jednak na skorzystanie usług profesjonalnych firm lub fachowców. Wykonują oni za niewielką opłatą montaż profili. Na ogół koszt takich usług wynosi około kilkadziesiąt złotych. Nie jest to zatem dużo. Wynajęcie specjalisty jest konieczne, gdy nie posiadamy sprzętu lub umiejętności.