Nawóz azotan wapniowy

Produkty na bazie azotanów są najmniej zakwaszające nawozy azotowe, podczas gdy produkty na bazie amonu mają największy potencjał do zakwaszenia gleby. Dodanie nawozów do gleby może poprawić wzrost roślin, ale suplementy diety przeznaczone do spożycia przez ludzi, takie jak wapń lub witamina D, nie pomagają roślinom.

Rośliny również potrzebują wapnia

nawozy wapniowe granulowanePodstawowymi składnikami odżywczymi, których potrzebują rośliny, są azot, fosfor i potas. Inne minerały, takie jak wapń, są potrzebne w niewielkich ilościach, ale rośliny używają innej formy wapnia niż w suplementach diety. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy występuje problem z pH lub niedoborem wapnia w glebie, jest wykonanie testu gleby. Najlepsze pH dla pomidorów to 6,0-7,0, a jeśli już tam jest, nie chcesz dodawać limonki, która podniesie pH. Ściółka może pomóc glebie zatrzymać wilgoć. Inne wskazówki obejmują nie sadzenie pomidorów, gdy gleba jest zbyt chłodna (wpływa na wczesne owoce), nie należy nadmiernie nawozić azotem i uważać, aby nie uszkodzić korzeni, jeśli uprawa jest konieczna w pobliżu roślin. Niektóre źródła zalecają aby zastosować nawozy wapniowe granulowane, ale należy zachować ostrożność przy ich stosowaniu. Mogą powodować uszkodzenia roślin, a niektóre wiarygodne źródła podają, że tak naprawdę nie pomagają. Mączka z krwi, która jest produktem ubocznym rzeźni, bardzo skutecznie dodaje azot do gleby. Wiele roślin jest również zasilanych ciężkim azotem, takich jak kukurydza, pomidory, kabaczek, sałata, ogórki i kapusta. Mączka z krwi jest rozpuszczalna w wodzie i może być stosowana jako płynny nawóz. Jeśli rok po roku przesadzasz to samo łóżko ogrodowe, mączka z krwi będzie korzystna, ponieważ rośliny mają tendencję do zubożenia gleby. Mączka z krwi sprawi, że gleba będzie bardziej kwaśna, co obniży wartość pH. Mączka z krwi działa szybko w ogrodzie, aby naprawić niedobór azotu, a pojedyncza aplikacja może skutecznie karmić rośliny przez 6 do 8 tygodni. Należy jednak zachować ostrożność przy stosowaniu azotu do młodych roślin, ponieważ zbyt wiele może je spalić.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj rozpuścić go w wodzie lub zmieszaj trochę z ziemią podczas sadzenia. Wapń jest również pozyskiwany ze skorupek jaj.Gdy potrzebny jest wapń, nie jest konieczne stosowanie materiału takiego jak wapień, który wpłynie na poziom pH gleby. Nawóz może dostarczyć 100 procent zalecanego rozpuszczalnego wapnia i nie wpłynie na poziom pH gleby.