Naścienne sejfy domowe

Najkosztowniejszym elementem wyposażenia każdego odtwórcy historycznego jest oczywiście biżuteria. W zależności od materiału z którego jest wykonana, może być zdecydowanie bardzo droga, więc oczywistym jest iż wielu rekonstruktorów preferuje zabezpieczenie swoich ozdób. Z racji iż z żoną preferujemy złote ozdoby, odtwarzając ludzi bogatych, mamy dość dużo elementów stroju ze złota, czasem wykonanych na specjalne zamówienie.

Domowe sejfy o niewielkich rozmiarach

sejf domowy - cenaPrzechowywanie takiej biżuterii w domu to dość trudna sprawa, gdyż zawsze istnieje możliwość włamania. Nawet biorąc pod uwagę iż niemal całe nasze wyposażenie jest zrobione na zamówienie, i w razie problemów jest bardzo łatwe do odzyskania, zdecydowaliśmy się nie ryzykować i wyposażyć w sejf. Bardzo często zdarza się bowiem iż koledzy rekonstruktorzy, zwłaszcza rzemieślnicy i złotnicy, wyposażają się w sejf domowy – cena takiego sejfu jest bowiem zdecydowanie niższa niż koszty utraconej biżuterii lub też czas spędzony na jej odzyskanie. Z racji iż nie potrzebny nam był duży, masywny sejf, zdecydowaliśmy się na wariant montowany bezpośrednio w ścianie. Nie jest to sejf szczególnie duży czy pojemny, i przeznaczony jest raczej do przechowywania drobnych kosztowności, choć pod względem trwałości nie odstaje wcale od pełnowymiarowych modeli, montowanych w podłożu. Jest tak samo dobrze zabezpieczony przed próbami otwarcia za pomocą narzędzi jak większość sejfów posiadających certyfikaty bezpieczeństwa, a na dodatek należy do najprostszych sejfów pod względem montażu. Oczywiście, konieczne jest przygotowanie miejsca w którym owy sejf miałby być zamontowany, aczkolwiek nie jest to długotrwała praca, zwłaszcza jeśli wykonywana jest przez wprawnych instalatorów. Taki sejf może być całkowicie na widoku, choć przesłonięcie go dowolnym obrazem lub nawet elementem wyposażenia pokoju w celu zmniejszenia jego widoczności jest banalnie proste.

Zabezpieczenia, natomiast, są możliwe do niemal dowolnego skonfigurowania, choć w tym wypadku doskonale sprawdzają się elektroniczne warianty. Zamki mechaniczne bardziej odstają od płyty drzwiczek, i często utrudniają ulokowanie sejfu w wybranym miejscu, podczas gdy nowoczesne klawiatury elektronicznych zabezpieczeń są niemal całkowicie płaskie.