Najlepsze suwnice pomostowe

 

Działalność wszystkich nowoczesnych przedsiębiorstw procujących w branży przeładunkowej, produkcyjnej i magazynowej urządzenia transportujące są podstawą ich sprawnego funkcjonowania. Dla zachowania ciągłości działań wykorzystywane są różnorodne przenośniki oraz suwnice. W przypadku urządzeń suwnicowych służą one przede wszystkim do przenoszenia ładunków ciężkich o dużych gabarytach. Producenci oferują różnorodne wersje suwnic dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstw.

Niezastąpione urządzenia suwnicowe

solidna suwnica natorowaWszystkie rodzaje suwnic ze względu na bardzo duży ciężar jaki przenoszą muszą być bardzo dobrze posadowione i najlepszym sposobem są stalowe tory umieszczone na różnych poziomach w zależności od rodzaju suwnicy. Suwnice bramowe poruszają się po torowiskach umieszczonych na poziomie zero, w przypadku suwnic pomostowych tory jezdnie montuje się na pewnej, ściśle określonej wysokości. Suwnice pomostowe poruszają się w dwojaki sposób po torach, istnieją modele natorowe i podwieszane. Często wykorzystywanym w halach produkcyjnych i magazynowych rodzajem suwnicy pomostowej jest bardzo solidna suwnica natorowa. Jej cechą charakterystyczną są samojezdne czołownice posadowione od góry na torowisku. Czołownice są nośnikami mostu składającego się z dźwigarów montowanych w różnej liczbie. Najczęściej występują modele jednodźwigarowe i dwudźwigarowe. Ilość dźwigarów ma bezpośredni wpływ na udźwig suwnicy, który można tez regulować ilością poruszających się po moście cięgników zaopatrzonych w różnego rodzaju zawiesia. Producenci chcąc zapewnić jak najbezpieczniejsze przenoszenie bardzo różnorodnych ładunków proponują zawiesia specjalne. Suwnice specjalne to również takie, które są przystosowane do pracy w bardzo trudnych warunkach. Chodzi przede wszystkim o wysoką temperaturę środowiska pracy, zapylenie, duże stężenie substancji chemicznych, wybuchowych oraz dużą wilgotność. Duże zainteresowanie tymi urządzeniami wynika również z możliwości bardzo dokładnego stoswania drogą radiową, przewodową lub z kabiny operatora.

Jedno torowisko bardzo często jest miejscem pracy kilku suwnic pomostowych. Wynika to z zastosowania elektronicznych systemów antykolizyjnych umożliwiających bezpieczną pracę. Suwnica pomostowa to podstawowy rodzaj urządzeń dźwigowych stosowanych wewnątrz hal. Ich produkcja odbywa się zawsze w sposób dedykowany dla konkretnego odbiorcy aby dopasować wszystkie parametry do jego indywidualnych potrzeb.