Leasing maszyn przemysłowych

Leasing maszyn przemysłowych

Projekty replik okazały się być dokładnie tak dobrymi jak zakładaliśmy, a skoro prototypy sprawdziły się doskonale, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie produkcji. Okazało się to trudniejsze niż pierwotnie przewidywaliśmy, gdyż sprzęt obróbkowy był znacznie droższy niż nasz budżet przeznaczony na sprzęt.

Wynajem nowoczesnego sprzętu obróbkowego

Leasing maszyn przemysłowychZ racji, iż nawet używane maszyny do obróbki elementów metalowych były dość drogie, zaczęliśmy zastanawiać się nad odłożeniem pełnej produkcji replik do czasu zaopatrzenia się w maszyny. Na szczęście, niektórzy z naszych znajomych mieli podobne problemy, które rozwiązali wynajmując maszyny obróbkowe od lokalnej firmy. Leasing urządzeń do obróbki metalu był znacznie tańszy niż zakup takich maszyn, nawet używanych, a opłacał się tym bardziej przy bardzo długich okresach wynajmu. Firma która wynajmowała maszyny miała w ofercie najróżniejsze urządzenia przemysłowe, służące do obróbki metali. Były tam zarówno dość proste urządzenia do niewielkich narzędziowni, jak i laserowe maszyny najnowszej generacji. Można było bardzo łatwo dostosować sprzęt do własnych wymagań oraz zadań jakie będzie wykonywał, co w naszym przypadku okazało się ogromną pomocą, gdyż mogliśmy wybrać te maszyny, które faktycznie były nam potrzebne. Transport na miejsce wykonywany był przez firmę wynajmująca sprzęt, i był wliczony w cenę wynajmu.

Nie wszystkie firmy miały bowiem możliwość przewiezienia masywnych urządzeń obróbkowych, a możliwość wynajęcia pojazdów transportowych na czas przewozu była ogromnie atrakcyjna. Maszyny, mimo iż używane, sprawiły się doskonale, gdyż były w niemal fabrycznie nowym stanie, i działały bez zarzutów nawet przy bardzo dużych obciążeniach, oraz przy precyzyjnej obróbce bardzo małych elementów.