Korzystamy z polskiego ekogroszku

Osoby ogrzewające własne nieruchomości ekologicznymi kotłami na ekogroszek z podajnikami retortowymi, wielokrotnie zastanawiają się nad tym jakie paliwo wybierać. Możemy znaleźć ekogroszek, często w promocyjnej cenie, który dostępny jest luzem. Pojawiają się jednak wątpliwości odnośnie jakości oferowanego paliwa oraz tego, czy będzie miało ono zbliżoną kaloryczność. Czy warto kupować ekogroszek luzem czy jedynie w opakowaniach?

Zalety workowanego ekogroszku

polski ekogroszek skarbekChoć pozornie wygoda związana z zakupem ekogroszku workowanego i luzem dotyczy jedynie wygody załadunku ekogroszku  do kotła, w rzeczywistości dotyczy ona zarówno jakości oferowanego na rynku paliwa, jak i jego kaloryczności. Jednym z najistotniejszych argumentów, jakie przemawiają za ekogroszkiem dostępnym luzem, zazwyczaj jest jego atrakcyjna cena. Niższy poziom cen może jednak przekładać się na niższą jakość. Sam sposób przechowywania powoduje, że ekogroszek stopniowo wietrzeje, w efekcie czego mogą tworzyć się spieki i docelowo większa ilość popiołu. Może to powodować obniżenie wydajności takiego opału. Dodatkowo tworzy się większa ilość pyłu, który może zatykać retortę oraz nadmuch, a co za tym idzie również obniżać sprawność pieca i całego systemu. Decydując się na zakup workowanego ekogroszku otrzymamy gwarancję jego jakości. Warto kupować workowany i polski ekogroszek skarbek. Na opakowaniach możemy znaleźć informacje na temat  parametrów takiego paliwa, a także mamy gwarancję jego jakości. Jeżeli jego zachowanie w czasie spalania będzie wzbudzać nasze wątpliwości, mamy możliwość zareklamowania produktu zarówno u producenta, jak i u dystrybutora. Tyczy się to również wagi oferowanego ekogroszku. Dzięki wyborowi pakowanego paliwa, mamy pewność, że otrzymujemy go dokładnie tyle, za ile zapłaciliśmy, ponieważ proces produkcji wiąże się z dużą dokładnością pomiarów wagi.

Nie powinniśmy także zapominać o wygodzie przechowywania ekogroszku w workach. Szczelność opakowania sprawia, że nawet w przypadku przechowywania go na zewnątrz, nie straci on swoich właściwości oraz nie zrobi się wilgotny. Oprócz tego taki sposób przechowywania umożliwi utrzymywanie czystości w kotłowni, a także wygodne dozowanie do zasobnika. W efekcie kupowanie ekogroszku luzem może się zupełnie nie opłacać, choć ceny są pozornie korzystne.