rzetelne usługi księgowe w Bydgoszczy

Komu najlepiej zlecić prowadzenie księgowości?

Każdy, kto ma już za sobą rejestrację wniosku o założenie firmy wie, że jeszcze przed właściwym dniem podjęcia działalności powinien wybrać formę, w jakiej poprowadzi księgi obrachunkowe. Do wyboru mamy możliwość zlecenia zadań administracyjnych księgowemu lub poprowadzenie dokumentacji samodzielnie. Dziś omawiam, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, a kiedy korzystniej będzie zmierzyć się z KPiR samodzielnie.

Samodzielna księgowość czy specjalista na etacie?

rzetelne usługi księgowe w BydgoszczyDecyzja o poprowadzeniu księgowości samodzielnie jest świetnym wyborem dla małych przedsiębiorców, którzy rozliczają się z fiskusem w sposób uproszczony, np. w formie ryczałtu, karty podatkowej lub prowadzą książkę przychodów i rozchodów. Sprawy wydają się być stosunkowo proste, kiedy faktur wystawianych przez firmę jest niewiele. Darmowe programy do fakturowania czy podstawowa platforma do zarządzania procesami w mikrofirmie staje się powoli standardem w ofertach kont bankowych dla firm, dzięki czemu przedstawiciele sektora MŚP mogą zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczyliby na usługę księgową, prowadząc rachunkowość samodzielnie na zdalnej platformie. Zatrudnienie specjalisty na etat w firmie lub skorzystanie z usługi biura rachunkowego będzie natomiast najlepszym wyborem dla firm prowadzących księgi handlowe, czyli m. in. spółek kapitałowych oraz innych firm o zróżnicowanej strukturze. Biura świadczące rzetelne usługi księgowe w Bydgoszczy za poprowadzenie ksiąg obrachunkowych dla firmy w skali roku pobierają opłaty w zakresie od 1800 do 3000 zł. Oczywiście widełki cenowe mogą się od siebie różnić w zależności od tego, do jakich czynności upoważnimy naszego księgowego. Upraszczając- możemy przyjąć, że za rozliczenie jednej faktury księgowa zainkasuje od nas około 100- 130zł.

Dodatkowo w ramach usług biura rachunkowego możemy także zlecić prace w obrębie naliczania i realizacji wypłat dla zatrudnionych pracowników, ustanowić pełnomocnictwo do reprezentacji i załatwiania spraw urzędowych z ZUS i US oraz skorzystać z usługi doradztwa podatkowego. Z usługi księgowej możemy także skorzystać jednorazowo, np. w przypadku gdy mamy wątpliwości co do tego jak zapisać w księgach rachunkowych zakup firmowy od osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej lub kiedy chcemy złożyć roczną deklarację podatkową.