Kompleksowa obsługa rachunkowa

Każda firma musi mieć prowadzone rachunki, ponieważ na ich podstawie są wyliczane wszelkie podatki i opłaty. Najlepiej żeby nimi się zajmowała profesjonalna księgowa, która doskonale się zna na przepisach i ma duże doświadczenie.

Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

biura rachunkowe dąbrowa górniczaKażdy przedsiębiorca może wybrać w jaki sposób chce mieć prowadzoną księgowość. Może się nią samodzielnie zajmować, jeżeli posiada podstawową wiedzę i choć minimalne doświadczenie, albo zlecić je innej osobie. Przeważnie jest to samodzielna księgowa, która pracuje w firmie, albo biuro rachunkowe. Oba rozwiązania są dobre, ale znacznie różnią się ceną. Samodzielna księgowa zarabia znacznie więcej niż najniższa krajowa, więc trzeba się liczyć ze sporymi kosztami, natomiast współpraca z biurem jest znacznie tańsza. Jeżeli interesują nas biura rachunkowe Dąbrowa Górnicza jest miastem, w którym już wielu przedsiębiorców zdecydowało się na takie rozwiązanie. Głównym argumentem przemawiającym za wyborem biura, jest wysokość miesięcznego abonamentu, który często jest kilkakrotnie niższy niż wynagrodzenie samodzielnego specjalisty na etacie. Jednoosobowe działalności gospodarcze ponoszą najniższe koszty z tytułu prowadzenia rachunkowości przez biuro, ponieważ ich abonament może wynosić nawet sto pięćdziesiąt złotych brutto. Jest to możliwe pod warunkiem, że firma nie zatrudnia pracowników i generuje w ciągu miesiąca maksymalnie dziesięć dokumentów księgowych. Im większa działalność, tym wyższy abonament.

Statystyki pokazują, że około czterdziestu pięciu procent przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowych, a jedynie trzydzieści pięć posiada własną księgową na etacie. Zaletą biur rachunkowych jest kompleksowy charakter usług, które obejmują księgowość, kadry i płace.