Kamery dla firm o dużej rozdzielczości

W naszym kraju przestępczość jest na dość niskim poziomie. Nie oznacza to jednak tego, że powinniśmy zawsze czuć się bezpieczni. W szczególności tyczy się to osób zamożnych, które posiadają wystawne domy lub też prowadzą jakieś firmy przynoszące ogromne zyski. Wielu przestępców może tylko czekać na jakąś lukę w naszych systemach bezpieczeństwa by ukraść nasze dobra. Na dzień dzisiejszy zdecydowanie najlepszym sposobem na ich odstraszanie jest stosowanie kamer. Dzięki nagraniom przez nich zarejestrowanym możemy dowiedzieć się wiele na temat popełnionego w naszej firmie przestępstwa.

Nowoczesne kamery przemysłowe

monitoring ahdMonitoring jest systemem znanym ludzkości od bardzo dawna. Kamery stosowano już wiele lat temu ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że jakość nagrań z tych urządzeń była naprawdę na niskim poziomie. Na nagraniach niekiedy ciężko było dostrzec to co dzieje się przed obiektywem. Dostrzeżenie detali mogących wpływać na wyciąganie jakichś wniosków bywało niezwykle trudne. Zmieniało się to jednak z biegiem lat. Kamery starszego typu oraz systemy analogowe były wymieniane na kamery cyfrowe. Nie oznacza to jednak, że zaprzestano stosować takich kamer. Nieco je jednak podrasowano i powstały nowoczesne kamery AHD. Na chwilę obecną monitoring AHD jest stosowany niezwykle często w różnych miejscach i świetnie się tam sprawdza. Nie należy jednak sądzić, że stare systemy monitoringu analogowego a nowoczesne systemy AHD to to samo. Różnica jest przede wszystkim w jakości rejestrowanego i przesyłanego obrazu. Nowoczesne systemy monitoringu AHD różnią się od starszych braci tym, że pozwalają na przesyłanie obrazu w rozdzielczości HD a nawet FullHD. Ograniczeniem jest tylko to, że w monitoringu AHD obraz może być przesyłany przewodami na odległość maksymalnie 500 metrów. Po przekroczeniu tej odległości następuje zakłócenie sygnału lub też jego zupełna utrata.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób posiada w swoich firmach systemy monitoringu. Dają nam one możliwość podglądania na żywo tego co się aktualnie dzieje w naszej firmie. Co ciekawe, nowoczesne systemy pozwalają nam nawet na to by korzystać z kamer gdy jesteśmy z dala od miejsca ich zamontowania. Kamery mogą efektywnie pracować i wysyłać obraz na żywo nawet na drugi koniec świata.