Jaki materiał do wykończeń wybrać?

Trendy oraz moda dotyczące dekorowania wnętrz i wykończeń ciągle się zmieniają. Aktualnie coraz bardziej popularne stają się posadzki, a nawet ściany czy meble, wykonane z tak zwanego mikrocementu. Co można z niego wykonać? Jakie są jego zalety? Postaram się nieco przybliżyć ten temat w poniższym wpisie.

Zalety mikrocementu – gdzie najlepiej go użyć?

mikrocementIstnieje wiele materiałów wykończeniowych, które zachwycają swoim oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądem. To od nich w dużej mierze zależy charakter oraz styl danego wnętrza. Odpowiednio dobrany materiał sprawia, że pomieszczenie będzie wyglądać na przykład nowocześnie czy rustykalnie. Obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów jest mikrocement, znany też jako mikrobeton czy beton milimetrowy. Najczęściej wykonywane są z niego posadzki, choć może zostać użyty również na ścianach. Oprócz tego można z niego ukształtować przeróżne blaty kuchenne czy łazienkowe. Mikrobeton można kłaść na każdym innym rodzaju posadzki, co jest jego niewątpliwą zaletą. Oprócz tego pozwala on na uzyskanie jednolitej warstwy, bez fugowania i nierówności. Materiał ten imitować może swoim wyglądem kamień naturalny, co doda nuty nowoczesności w każdym pomieszczeniu. Poza tym, jest bardzo trwały, co zapobiegnie powstawaniu pęknięć w jego powierzchni. Mikrocementowa posadzka jest także odporna na ścieranie, przez co łatwo utrzymać jej nienaganny i elegancki wygląd. Można stosować go wewnątrz, jak i na zewnątrz, na przykład na tarasach czy balkonach. 

Mikrobeton to bardzo trwały i odporny na czynniki zewnętrzne materiał. Oprócz jego wysokich walorów estetycznych, jest on także łatwy w utrzymaniu. Łatwo i skutecznie można wyczyścić go popularnymi detergentami. Poza tym, w prosty sposób można go aplikować, a swoją trwałość osiąga już po siedmiu dniach, co daje mu przewagę nad innymi materiałami wykończeniowymi.