Jak wygląda strój strażacki?

Praca w straży pożarnej, policji, czy w pogotowiu jest bardzo odpowiedzialna. Należy zadbać nie tylko o osoby poszkodowane, ale przede wszystkim o siebie, by być w stanie wszystkim pomóc. W związku z tym udając się na akcję, trzeba być odpowiednio przygotowanym, nie tylko psychicznie, ale również fizycznie.

Praca w straży pożarnej

hełm strażackiStraż pożarna bardzo często udaje się nie tylko w miejsca, w których dochodzi do pożarów, ale udziela również pomocy w przypadku wypadków samochodowych, zawaleń budynków, czy wybuchów gazu. Posiadają bardzo dużo specjalistycznego sprzętu, który pozwala na szybkie ratowanie osób poszkodowanych. Jednak, by cała akcja przebiegła szybko i sprawnie strażacy również muszą być zabezpieczeni. Na ich strój składają się spodnie, które zazwyczaj mają dodatkowe szelki, buty, a także koszula i kurtka. Oczywiście materiały, z których są wykonane są ognioodporne i odpowiednio oznakowane, by łatwo można było dostrzec konkretną osobę na przykład podczas nocnej akcji. Jednak bardzo ważnym elementem stroju jest również hełm strażacki. Zazwyczaj ma on kolor czerwony i również naklejone są na nim odblaski. Co więcej, z przodu posiada specjalną nakładkę, która chroni twarz. Jest ona przezroczysta i dzięki temu strażacy mogą bez problemu pracować. Hełm posiada również specjalne zapięcie, dzięki któremu dobrze trzyma się na głowie. Ponadto jest wykonany z trwałych materiałów, które chronią głowę przed uderzeniami ostrych, czy ciężkich przedmiotów podczas na przykład gaszenia pożarów.

Hełm strażacki jest bardzo ważną częścią ubioru każdego strażaka. Dzięki niemu jest odpowiednio zabezpieczony. Oczywiście nie można zapominać również o pozostałych elementach stroju. Osoba, która jest dobrze przygotowana do akcji będzie mogła szybko pomóc osobom, które znajdują się w niebezpieczeństwie.