Jak dobrać odpowiedni siłownik do bramy dwuskrzydłowej?

Przy wybieraniu siłownika do bramy dwuskrzydłowej powinniśmy wziąć pod uwagę ciężar i wielkość bramy oraz to czy jest ona przewiewna czy w całości zabudowana. Odpowiedniego siłownik przekłada się bezpośrednio na żywotność całego systemu, więc aby uniknąć awarii trzeba dokonać przemyślanego zakupu.

Jak dobrać siłownik do bramy dwuskrzydłowej?

siłowniki do bram dwuskrzydłowychW zależności od tego jak wygląda nasz brama, jaka jest szerokość jej skrzydeł, ich waga czy ich kąt otwarcia inny siłownik będzie najlepiej spełniał swoją rolę w zautomatyzowaniu systemu otwierania i zamykania. Opór jaki brama będzie stawiała wiatrowi ma wielkie znaczenie przy pracy za pomocą pilota, warto więc zwrócić uwagę jak zabudowane są jej skrzydła. Te wszystkie informacje pozwolą w zamontowaniu odpowiedniego siłownika, którego użytkowanie będzie w pełni zadowalające. Jest to drogi zakup, dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór dobrego sprzętu. Przeglądając siłowniki do bram dwuskrzydłowych można zauważyć, że w specyfikacjach są wypisane dokładne wymiary skrzydeł i słupków, do których są przeznaczone. Zautomatyzowanie bramy to wielka wygoda. W szczególności w mroźne, zimowe poranki, kiedy nie będzie trzeba więcej wychodzić z samochodu, żeby ręcznie otworzyć zlodowaciałą bramę. Montaż całego systemu powinien zostać przeprowadzony tylko przez wykwalifikowane do tego osoby, aby mieć zagwarantowany działający produkt. Firmy montażowe charakteryzują się wysokim profesjonalizmem i dopasują odpowiednie siłowniki do każdej bramy.

Zautomatyzowanie podjazdu poprzez dodanie siłowników do bramy dwuskrzydłowej, to duży zakup, który jednak pozwoli na pełną wygodę użytkowania. Dopasowanie odpowiednich siłowników nie jest trudne, warto jednak zrobić to rzetelnie, aby uniknąć kosztownych awarii.