Ile kosztuje audyt energetyczny?

Zauważyłam, że moje rachunki za prąd ostatnio poszybowały mocno w górę. Nie dało się tego wytłumaczyć tylko podwyżkami w elektrowni. Moja przyjaciółka zasugerowała mi, abym wykonała audyt energetyczny. Ona miała takie same problemy i okazało się, że ma po prostu za małą moc umowną prądu i dlatego musiała tak bardzo przepłacać. Audyt wykazał tę zależność i dzięki temu zmieniła firmę energetyczną na taką, która zaproponowała jej większą moc umowną prądu.

Audyt energetyczny jest tani

audyty energetyczne - cenaPostanowiłam wykonać taki audyt. Miałam nadzieję, że on coś wykaże i będzie opłacało się go zlecać. A także, że oszczędności jakie dzięki niemu będę miała będą większe niż kilka groszy co miesiąc, bo w takiej sytuacji koszt samego audytu zwracałby mi się kilka lat. Postanowiłam sprawdzić najpierw ceny takiego audytu i wybrać jakąś profesjonalną firmę, która go wykona. Poszukiwania odpowiedniej firmy rozpoczęłam w internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: audyty energetyczne – cena i zaczęłam przeglądać ofertę. Znalazłam ofertę jednej firmy audytowej, która była mocno rekomendowana przez klientów. Z opinii klientów wynikało, że firma bardzo tanio wykonuje audyty, a przy tym są one profesjonalnie wykonane. Wykonuje się je na bazie rachunków za prąd za co najmniej 12 miesięcy do tyłu. Dzięki temu audyt pokazuje realne zużycie prądu nie tylko o różnych porach dnia, ale także w czasie różnych pór roku, co jest niezmiernie ważne dla fachowej analizy. Zapoznałam się z dokładną ofertą tej firmy. Rzeczywiście można było uzyskać u nich audyt już za mniej niż 100 złotych, przy czym ceny w innych firmach audytowych były nawet dwukrotnie wyższe. Postanowiłam skorzystać z tej firmy, gdyż miała bardzo dobrą i konkurencyjną ofertę na wykonywania audytów energetycznych. Zebrałam stosowne dokumenty i poszłam z nimi do firmy. Okazało się, że firma działa również bardzo sprawnie, a nie tylko tanio.

Byłam przekonana, że będę musiała trochę poczekać na wyniki audytu. Tymczasem został on wykonany od ręki i wyniki wraz z analizą otrzymałam niemal od razu. Rzeczywiście okazało się, że wysokie rachunki za prąd wynikały ze zbyt niskiej mocy umownej w stosunku do mojego zapotrzebowania. Dzięki zmianie firmy energetycznej udało mi się zaoszczędzić na rachunkach, dzięki czemu cena audytu zwróciła się momentalnie.