Gdzie można spotkać nitonakrętki

 

Nitonakrętki to łatwe w montażu, niezawodne elementy złączne, które mogą zapewnić mocne gwinty przenoszące obciążenia w materiałach o słabej lub cienkiej grubości, takich jak odlewy, obudowy, panele, rury i wytłoczki. Dodatkowo, ze względu na szeroki zakres tolerancji zacisku, nitonakrętki można montować w materiałach o różnej grubości. Są bardziej praktyczne niż inne zapięcia.

Nitonakrętki mogą być wykonane ze stali

nitonakrętki staloweWykonane z aluminium, stali nierdzewnej, stali, mosiądzu i monelu, nitonakrętki oferują szereg korzyści w porównaniu ze śrubami, wkrętami samogwintującymi i wkładkami wtłaczanymi. W rzeczywistości nitonakrętki stalowe nie są narażone na działanie ciepła, w przeciwieństwie do innych elementów złącznych, takich jak nakrętki spawalnicze. Często zakładanie nitonakrętek jest po prostu bardziej praktyczne w porównaniu z innymi dostępnymi łącznikami. Są idealne dla każdej branży. Te elementy złączne są przeznaczone do zautomatyzowania i są szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym do mocowania elementów na deskach rozdzielczych, a także w podwoziu i karoserii do łączenia bagażników dachowych, spojlerów, plastikowych błotników, chłodnic i innych elementów. W niektórych sytuacjach produkcyjnych zaleca się nity, ponieważ umożliwiają one szybszy montaż przy niższych kosztach. Nitonakrętki zostały zautomatyzowane i mogą być używane z robotem sześcioosiowym lub innymi zautomatyzowanymi narzędziami montażowymi. Istnieje wiele zasilanych nitownic do nitonakrętek. Za pomocą narzędzia „spin-spin” nitonakrętka jest nakręcana na trzpień, mocowana w obrabianym przedmiocie i wbijana do oporu za pomocą narzędzia pneumatycznego. Trzpień obraca się, ciągnąc gwintowaną pozycję trzpienia, tworząc wybrzuszenie wokół niegwintowanej części. Po umieszczeniu nitonakrętki trzpień obraca się w przeciwnym kierunku, aby całkowicie zabezpieczyć nitonakrętkę. Narzędzie „spin-pull” również nakręca nitonakrętkę na trzpień i jest wkładana przez wstępnie wywiercony otwór. Nacisk jest wywierany, aby pociągnąć na określoną odległość, tak aby nitonakrętka utworzyła wybrzuszenie, a następnie trzpień obraca się w przeciwnym kierunku, aby odczepić nitonakrętkę.

To podejście sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku elementów z tworzyw sztucznych i innych zastosowań. Wreszcie, narzędzie „pociągnij do nacisku” jest podobne do narzędzia spin-pull. Zamiast ciągnąć na ustaloną odległość, ciągnie do ustalonego ciśnienia.