Duży ekran projekcyjny

W momencie, gdy coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć wszelkiego typu rzutniki, a następnie również profesjonalne i coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym, projektory, oczywistym było, że na rynku dużą popularnością muszą też zacząć się cieszyć wszelkiego typu ekrany, na których możliwe będzie wyświetlanie obrazu. W tych okolicznościach dużą użytecznością cechuje się odpowiednio dopasowany ekran projekcyjny.

Różne typy ekranów projekcyjnych

ekrany projekcyjneZe względu na fakt, iż projektory i odpowiednie do nich ekrany stosowane są w różnych przestrzeniach, muszą one cechować się odpowiednio zróżnicowanymi właściwościami. Inne ekrany projekcyjne okażą się odpowiednie w wielkich salach kinowych, gdzie dzięki ich zastosowaniu realizowana jest podstawowa funkcjonalność tego pomieszczenia. Zupełnie inne zaś będą wykorzystywane w przypadku małych sal lekcyjnych zlokalizowanych w szkole, gdzie projektor będzie pomocą naukową, umożliwiającą wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania. Po pierwsze, zróżnicowanie w zakresie ekranów projekcyjnych, związane jest z produkowaniem ekranów o różnej wielkości. Dzięki temu bez żadnego problemu możemy zakupić ekran, który sprawdzi się w niewielkiej przestrzeni, jaką charakteryzuje się sala lekcyjna, ale również i większego produktu, który będzie mógł znaleźć swoje zastosowanie w dużej sali konferencyjnej. Drugim kryterium, które w dość dużym stopniu różnicuje produkty dostępne na rynku, jest sposób montażu ekranu. Znajdziemy więc przenośne ekrany, które możemy ustawić właściwie w każdym miejscu, ponieważ są one rozstawiane na odpowiednio przystosowanym stojaku. Ale możemy też zakupić stabilne i bezproblemowe ekrany projekcyjne, które montowane są na stałe. Duża ich część umożliwia nam ich zwinięcie, kiedy nie są one nam potrzebne.

To właśnie tego typu ekrany najczęściej są stosowane w salach lekcyjnych i wykładowych, gdzie poza prowadzeniem zajęć w oparciu o materiały wyświetlane przy pomocy projektora, konieczne jest realizowanie również innych zadań. Oczywiście, są też ekrany wielkoformatowe, które zamontowane są na stałe i niemożliwe jest jakiekolwiek ich składanie. Ekrany te stosowane są w największej mierze w różnego typu kinach, gdzie na ekranach wyświetlane są filmy.